Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Borys Budka o "efekcie Kidawy"

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. - Na przełomie roku wybory przewodniczącego PO. Członkowie zweryfikują naszą pracę - powiedział Borys Budka.
Share
Wyniki wyborów parlamentarnych. Borys Budka komentuje
Wyniki wyborów parlamentarnych. Borys Budka komentujeŹródło: East News
d20uubu

Są już wyniki wyborów z większości komisji wyborczych. - Wynik wyborczy mógł być lepszy. Należy wyciągnąć wnioski, poprawić to, co zostało źle zrobione - stwierdził w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM wiceprzewodniczący PO Borys Budka. - Mam szacunek do każdego, kto bierze udział w głosowaniu. Musimy dużo więcej zrobić, żeby ten wynik w przyszłości był lepszy, poprawić funkcjonowanie całej organizacji i iść do przodu - powiedział.

Dodał także, że na przełomie roku odbędą się wybory przewodniczącego PO i wówczas członkowie zweryfikują ich pracę.

Mazurek pytał swojego gościa, czy jest zadowolony z "efektu Kidawy". - Nie jestem pewien czy był czy go nie było - powiedział Budka. Uznał, że na to będą zwracać uwagę eksperci.

d20uubu

Budka zaznaczył także, że na razie w swoim okręgu wyborczym ściga premiera Mateusza Morawieckiego. - Każdy wynik wyborów przyjmiemy z pokorą - podkreślił. - W pewnym momencie sondaże wskazywały 20 procent. Zrobiliśmy wynik w okolicach 27, 28 procent. Wiec wydaje mi się, że - jeżeli potwierdzą to eksperci - że nastąpił pozytywny wynik - dodał.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Trwa oczekiwanie na oficjalne dane. Do głosowania w wyborach uprawnionych było 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami. Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, PKW przedstawi w poniedziałek późnym wieczorem lub we wtorek rano. Ostateczne, oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20uubu

Podziel się opinią

Share
d20uubu
d20uubu
Więcej tematów