Trwa ładowanie...
dehsklm

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019 - małopolskie i świętokrzyskie: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, Szydło z rekordem

Wyniki tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Rekordową liczbę głosów zdobyła "jedynka" PiS-u Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019 - małopolskie i świętokrzyskie: PiS wygrywa, Szydło z rekordem głosów
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019 - małopolskie i świętokrzyskie: PiS wygrywa, Szydło z rekordem głosów (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dehsklm

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019 – małopolskie i świętokrzyskie: Prawo i Sprawiedliwość najlepsze w okręgu

Wyniki sondażowe exit poll przygotowane przez IPSOS wskazują na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Kandydaci zwycięskiej partii zdobyli ponad 50 proc. głosów. Drugi wynik uzyskała tutaj Koalicja Europejska (ok. 31 proc. głosów). Podium zamyka Konfederacja, na którą zagłosowało 5,6 proc. wyborców.

Frekwencja wyniosła ok 45 proc. (46,6 proc. w małopolskim, 42,8 proc. w świętokrzyskim).

dehsklm

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019 – małopolskie i świętokrzyskie: Szydło z rekordem

Z rekordowej liczby głosów może cieszyć się Beata Szydło (PiS). Na byłą premier zagłosowały aż 471 104 osoby. To oznacza, że otrzyma mandat poselski. W Parlamencie Europejskim z tego okręgu zasiądą też Róża Thun i Adam Jarubas (KE), Konrad Berkowicz (Konfederacja) oraz Patryk Jaki, Ryszard Legutko i Dominik Tarczyński (PiS).

Źródło: TVN 24

dehsklm

Podziel się opinią

Share
dehsklm
dehsklm
Więcej tematów