Trwa ładowanie...
d4kz5eb

Wybory parlamentarne 2019. Komentarze po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego. "Po prostu horror"

Wybory parlamentarne 2019 coraz bliżej. Jarosław Kaczyński złożył kolejne obietnice wyborcze, co wywołało fale komentarzy. "Na koniec 2023 r. minimalna pensja 4 tys. I druga trzynastka. Horror. Po prostu horror" – ocenia publicysta Łukasz Warzecha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS (PAP, Fot: Wojtek Jargilo)
d4kz5eb

Jarosław Kaczyński długo przemawiał w czasie konwencji PiS w Lublinie w ramach kampanii przed wyborami parlamentarnymi 2019. Prezes PiS składał kolejne obietnice. "Jarosław Kaczyński: wygłasza z głowy kilkudziesięciominutowy wykład na temat polityki, idei, dziejów najnowszych. Grzegorz Schetyna: nie jest w stanie zapamiętać sześciopaku" – kpił Radosław Fogiel z PiS.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego szeroko komentowali politycy opozycji. "Kaczyński: 'Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu.' Od 4 lat znamy ją doskonale. Lewe pensje, nagrody, wyłudzanie lotów, mieszkania dla swoich, koperta dla księdza... To model dobrobytu dla ludzi PiS" – pisał Marcin Kierwiński z PO.

Grzegorz Schetyna już w czasie przemówienia prezesa PiS napisał: "Jarek kończ". W czasie konwencji Kaczyński stwierdził, że poza Kościołem jest tylko nihilzm. "Nihilizmu, prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami. Pana słowa to po prostu chamstwo" – skomentował Adrian Zandberg z partii Razem.

d4kz5eb

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego komentowali także dziennikarze. "Na razie zamiast programu mamy wychodzenie z postkomunizmu, złego Tuska wielokrotnie, 'chłopak, dziewczyna - normalna rodzina' i państwo narodowe" – napisała Dominika Długosz z "Newsweek.pl".

"Płaca minimalna 3 tysiące, 4 tysiące!! A dlaczego nie 5 tysięcy??? Dobrobyt sterowany ręcznie i w większości z cudzej kieszeni" – ocenił Mariusz Piekarski z RMF FM. I dodał: "Tusk, władza Tuska, Tusk, rządy Tuska... Czy prezes pomylił notatki? Prezes wie, że rządzi 4 lata?".

d4kz5eb

Do słów Jarosława Kaczyńskiego odniósł się także Marcin Markowski, publicysta Wirtualnej Polski i "DoRzeczy". "Nie podoba mi się tak mocne wciąganie Kościoła do kampanii PiS-u. I mówienie, że 'poza Kościołem jest tylko nihilizm'. To może działać w logice kampanijnej, ale nie na tym polega ewangelizacja i nie takim językiem się posługuje" – napisał na Twitterze. I dodał: "Przemówienie prezesa już nieco przydługie i zbyt wielowątkowe, spadła energia z początku konwencji".

Wystąpienia prezesa PiS bronił Samuel Pereira, szef portalu tvp.info. "Czy ktokolwiek wyobraża sobie (zgłaszajcie się) żeby Grzegorz Schetyna był w stanie kiedykolwiek wygłosić podobne przemówienie co Jarosław Kaczyński dziś? Nawet z prompterem." – kpił.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów