placeholder_4kqce4

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Lublin – okręgi, listy wyborcze, kandydaci

Wybory do Europarlamentu już niedługo. Na kogo głosować w Lublinie i okolicach? Sprawdź listy wyborcze oraz kandydatów każdej z partii i wybierz świadomie w wyborach europarlamentarnych 26 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Europarlamentu 2019. Sprawdź, kiedy dokładnie odbędą się wybory i na kogo głosować w Lublinie
Wybory do Europarlamentu 2019. Sprawdź, kiedy dokładnie odbędą się wybory i na kogo głosować w Lublinie (flickr.com, Fot: Eoghan OLionnain)
placeholder_4kqce4

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Lublinie – okręgi

W niedzielę 26 maja europosłów, reprezentantów Polski w Europarlamencie, wybierzemy po raz czwarty w historii. W lokalach wyborczych należy stawić się w godzinach 7.00 – 21.00. Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty – poza mieszkańcami Austrii (tutaj bowiem od 16 lat wzwyż) do głosowania uprawnieni są mieszkańcy powyżej 18. roku życia.

Województwo lubelskie stanowi okręg wyborczy nr 8. W kraju wyznaczono ich łącznie 13. W Brukseli region reprezentować będą 2 osoby spośród 51 z naszego kraju.

placeholder_4kqce4

Okręgowa Komisja Wyborcza w Lublinie jest komisją rejonową dla miasta Lublin oraz następujących powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki oraz świdnicki. Rejonowe komisje wyborcze funkcjonują również w Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej.

Wybory do Europarlamentu – listy wyborcze w Lublinie i kandydaci (okręg nr 8)

Poniżej zestawienie kandydatów w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Lublinie, czyli listy wyborcze komitetów w okręgu nr 8.

Komitet Wyborczy Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – kandydaci w Lublinie: lista nr 1

placeholder_4kqce4
  1. Tumanowicz Witold (Ruch Narodowy).
  2. Pejo Bartłomiej.
  3. Osadczy Włodzimierz.
  4. Wiślińska Natalia.
  5. Chojnacka Magdalena (Ruch Narodowy).
  6. Tylus Małgorzata.
  7. Marciniuk Agnieszka.
  8. Mekler Rafał (Ruch Narodowy).
  9. Janulewicz Paweł.
  10. Kasprzak Krzysztof.

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia – kandydaci w Lublinie: lista nr 2

  1. Bujak Zbigniew.
  2. Pawłowska Monika (Wiosna Roberta Biedronia).
  3. Kitliński Tomasz.
  4. Iwuła Barbara.
  5. Pietrasiewicz Szymon.
  6. Bryzek Paulina.
  7. Wiśniewski Krzysztof.
  8. Jasek-Kosobucka Justyna.
  9. Grzegorczyk Paweł.
  10. Walasek Marcin.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – kandydaci w Lublinie: lista nr 3

placeholder_4kqce4
  1. Hetman Krzysztof (Polskie Stronnictwo Ludowe).
  2. Mucha Joanna (Platforma Obywatelska RP).
  3. Haidar Riad (Sojusz Lewicy Demokratycznej).
  4. Mazur Artur (Partia Zieloni).
  5. Lisowska Bożena (Platforma Obywatelska RP).
  6. Karpiński Włodzimierz (Platforma Obywatelska RP).
  7. Żmijan Stanisław (Platforma Obywatelska RP).
  8. Ćwik Sławomir (Nowoczesna).
  9. Szmidt Anna (Polskie Stronnictwo Ludowe).
  10. Wróblewska Kornelia.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – kandydaci w Lublinie: lista nr 4

  1. Kruk Elżbieta (Prawo i Sprawiedliwość).
  2. Mazurek Beata (Prawo i Sprawiedliwość).
  3. Solis Tomasz (Prawo i Sprawiedliwość).
  4. Barszczewska Barbara.
  5. Szulowski Krzysztof (Prawo i Sprawiedliwość).
  6. Zawiślak Sławomir (Prawo i Sprawiedliwość).
  7. Stanisławek Andrzej (Porozumienie Jarosława Gowina).
  8. Rewera Witold.
  9. Szałachwiej Ewa.
  10. Duszek Marcin (Prawo i Sprawiedliwość).

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – kandydaci w Lublinie: lista nr 5

placeholder_4kqce4
  1. Długosz Magdalena (Partia Razem).
  2. Roczon Mateusz (Partia Razem).
  3. Zabratańska Katarzyna (Partia Razem).
  4. Kaczyński Gabriel (Partia Razem).
  5. Rebejko Jolanta (Partia Razem).
  6. Lewandowski Marian (Partia Razem).
  7. Tabor Magdalena (Partia Razem).
  8. Warzocha Tomasz.
  9. Zelent Magdalena.
  10. Furmaniak Szymon (Partia Razem).

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 – kandydaci w Lublinie: lista nr 6

  1. Sachajko Jarosław.
  2. Gogółka Robert.
  3. Berecka Barbara.
  4. Kunc Joanna.
  5. Markiewicz Jarosław.
  6. Wszelaka Małgorzata.
  7. Wieliczko Mariusz.
  8. Kozioł Zdzisława.
  9. Ordecki Piotr.
  10. Wilbik Marek.

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski – kandydaci w Lublinie: lista nr 7

placeholder_4kqce4
  1. Woch Marek.
  2. Futera Joanna.
  3. Mazur Agnieszka.
  4. Sowa Justyna.
  5. Szwajewska Małgorzata.
  6. Ziętek Maria.
  7. Pietrosiński Marcin.
  8. Iwaniak Paweł.
  9. Zieliński Piotr.
  10. Popielec Przemysław.

Komitet Wyborczy Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi – kandydaci w Lublinie: lista nr 8

  1. Piotrowski Mirosław (Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi).
  2. Grądziel Zawada Elżbieta.
  3. Merkun Sławomir.
  4. Dudzińska Jolanta.
  5. Kubala Paweł (Prawica Marka Jurka).

Pamiętaj, że wybory do PE już w niedzielę 26 maja!

Polub WP Wiadomości
placeholder_4kqce4
placeholder_4kqce4