ycipk-1t9dpr
ycipk-1t9dpr

Magdalena Długosz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Magdalena Długosz startuje w wyborach do PE z listy Lewicy Razem Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się
ycipk-1t9dpr

Magdalena Długosz to rzeszowianka z urodzenia i lublinianka z wyboru, która skończyła stosunki międzynarodowe i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie mieszka i pracuje. Jest doktorantką w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS i nauczycielką akademicką. W ramach programów partnerskich wyjeżdżała na studia do Münster, Wiednia i Innsbrucka. W obszarze jej zainteresowań badawczych mieści się sztuka XX wieku.

Od kilku lat organizuje wydarzenia kulturalne i polityczne na rzecz praw kobiet, równości, ochrony środowiska naturalnego oraz uczciwych warunków pracy. Współtworzyła Lubelski Kongres Kultury i Lubelskie Forum Kultury.

Działalność społeczna w nieformalnych grupach aktywistów miejskich przyniosła Magdalenie Długosz drugie miejsce na liście na partii Razem w wyborach parlamentarnych 2015. W wyborach samorządowych 2018 działaczka startowała z listy komitetu Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski. Starała się o objęcie urzędu prezydenta Lublina. Zajęła czwarte miejsce ex aequo z Marianem Kowalskim.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 Magdalena Długosz otrzymała pierwszą pozycję na lubelskiej liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem.

ycipk-1t9dpr
ycipk-1t9dpr
ycipk-1t9dpr