Trwa ładowanie...
d2qw8sw

Marian Kowalski

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Partie:
d2qw8sw
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Darek Delmanowicz/PAP

Marian Kowalski to felietonista i kulturysta, a także działacz polityczny, były działacz Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski – informacje ogólne

Marian Kowalski pochodzi z Lublina, gdzie urodził się 15 sierpnia 1964 roku. W latach 1993–2009 należał do Unii Polityki Realnej, w 2010 roku dołączył do Obozu Narodowo-Radykalnego. Marian Kowalski jest jednym z założycieli Ruchu Narodowego, w 2006 roku kandydował na prezydenta Lublina, a w 2015 roku na prezydenta Polski.

Marian Kowalski – wykształcenie i kariera

Marian Kowalski uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, został jednak z niego usunięty, ponieważ związał się z kręgami kontrkulturowymi. Po odejściu ze szkoły pracował w sklepie rodziców. Marian Kowalski uprawia kulturystykę i trójbój siłowy od 16 roku życia, startował w zawodach w kategorii powyżej 90 kg. Między 2004 a 2007 rokiem pracował jako ławnik w sądzie rejonowym; zajął się również pracą na stanowisku ochroniarza i instruktora sportowego.

Marian Kowalski – działalność polityczna

Marian Kowalski od 1992 roku należał do ugrupowania Ruch Trzeciej Rzeczypospolitej, które prowadził Jan Parys, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego odwołany w wyniku konfliktu z Lechem Wałęsą.

W 1993 roku Marian Kowalski dołączył do Unii Polityki Realnej, był też jednym ze współzałożycieli Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników, któremu udało się doprowadzić do obniżenia opłat miejskich dla małych firm. W 2005 roku kandydował do Sejmu z listy Platformy Janusza Korwin-Mikkego, a w wyborach samorządowych 2006 startował z listy Komitetu Wyborczego Unia Polityki Realnej. Jako reprezentant Unii Polityki Realnej Marian Kowalski ubiegał się w 2009 roku o stanowisko europosła w Parlamencie Europejskim.

Marian Kowalski związał się Obozem Narodowo-Radykalnym w 2010 roku i pełnił zadania rzecznika prasowego tej organizacji, angażując się też w organizację corocznego Marszu Niepodległości. Kowalski uczestniczył w powołaniu Ruchu Narodowego w 2012 roku, który w 2014 roku został zarejestrowany jako partia polityczna.

W 2015 roku kandydował na urząd prezydenta RP, ale odpadł w I turze wyborów. W II turze nieoficjalnie poparł Andrzeja Dudę. Między grudniem 2014 roku a sierpniem 2015 roku Marian Kowalski był wiceprzewodniczącym Ruchu Narodowego; został odwołany przez przewodniczącego partii Roberta Winnickiego. Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku Kowalski opowiedział się za prawicową partią KORWiN.

Marian Kowalski współpracuje z Pawłem Chojeckim (pastorem Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie), wspólnie z którym prowadzi program w telewizji internetowej Idź Pod Prąd program Kowalski & Chojecki NA ŻYWO. Marian Kowalski wydał w 2014 roku zbiór felietonów „Okiem narodowca”, a w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Pod Prąd Kościoła Nowego Przymierza wywiad „Zwierzenia niedoszłego prezydenta”.

Marian Kowalski – życie prywatne

Marian Kowalski jest żonaty; jego dziadek jako nastolatek uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej, a ojciec brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku, później zaś należał do Batalionów Chłopskich.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
d2qw8sw
d2qw8sw
Więcej tematów
d2qw8sw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj