Trwa ładowanie...
d78oxw7

Krzysztof Hetman

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Lublin

d78oxw7
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Krzysztof Hetman to polityk związany z Lubelszczyzną. Działa w strukturach PSL. Był marszałkiem województwa lubelskiego oraz wiceministrem rozwoju regionalnego. Należy do europarlamentarzystów zgrupowanych w Europejskiej Partii Ludowej.

Krzysztof Hetman – życiorys

Krzysztof Hetman urodził się 27 czerwca 1974 roku w stolicy województwa lubelskiego. Skończył politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Od 1999 roku pracował w Otwartym Funduszu Emerytalnym. W latach 2002–2007 piastował stanowiska dyrektorskie w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Odpowiadał m.in. za planowanie przestrzenne województwa lubelskiego.

Krzysztof Hetman – działalność polityczna

Krzysztof Hetman jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ramienia tego ugrupowania w 2006 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat do rady miejskiej. Rok później został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego przez ówczesnego prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Zajmował się m.in. sprawami związanymi z wdrażaniem Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT).

W roku 2010 Krzysztof Hetman objął funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie oraz urząd marszałka województwa lubelskiego. Marszałkiem był do 30 czerwca 2014 roku, kiedy to uzyskał mandat poselski do Europarlamentu. W Parlamencie Europejskim należy do:

  • Komisji ds. Rozwoju Regionalnego,
  • Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Społecznych,
  • Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności,
  • Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE.

Jest członkiem Grupy Europejskiej Partii Ludowej, którą w Europarlamencie współtworzy partia PSL.

Europoseł Krzysztof Hetman w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 ubiega się o reelekcję. Startuje z pierwszej pozycji na liście Koalicji Europejskiej w okręgu lubelskim.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d78oxw7
d78oxw7
d78oxw7
Więcej tematów
d78oxw7