Trwa ładowanie...
d3gi5e8

Września: Wyciek substancji chemicznych w zakładzie produkcyjnym Tonsil. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne

We Wrześni w zakładzie produkującym sprzęt audio Tonsil doszło do wycieku oparów substancji chemicznych. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Września: Wyciek substancji chemicznych w zakładzie produkcyjnym Tonsil. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne
Września: Wyciek substancji chemicznych w zakładzie produkcyjnym Tonsil. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3gi5e8

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w zakładzie produkcyjnym sprzętu audio Tonsil we Wrześni. - O godz. 8.03 otrzymaliśmy informację od dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego z Konina, że w jednej z wrzesińskich firm przy ul. Czerniejewskiej trwa resuscytacja osoby, a jeden z pracowników zasłabł i najprawdopodobniej doszło do zatrucia wziewnego substancją bądź gazem. Jeszcze w monecie przybycia straży trwała reanimacja tego człowieka. Niestety, ta osoba zmarła - mówił mł. bryg. Marek Mikołajczak, oficer prasowy KP PSP we Wrześni.

Jak ustalono, osoba, która zginęła w wypadku w zakładzie we Wrześni nie była jego pracownikiem - była odpowiedzialna za przygotowanie roztworu do wytrawiania membran głośnikowych.

Września: Znana przyczyna tragedii

Przyczyną zgonu był wyciek oparów substancji chemicznych, najprawdopodobniej kwasu siarkowego i dwuchlorku potasu.

Ranne zostały trzy osoby, przewieziono je do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z zakładu we Wrześni ewakuowano pozostałe 27 osób, są bezpieczne.

d3gi5e8

Podziel się opinią

Share
d3gi5e8
d3gi5e8
Więcej tematów