Trwa ładowanie...

Wrocław. Nagrody prezydenta dla obrońców przed koronawirusem

Już wiadomo, kto będzie w tym roku najbardziej docenionym wrocławianinem. Profesorowie Krzysztof Simon i Marcin Drąg za zasługi na froncie walki z epidemią odbiorą prezydenckie nagrody.

Wrocław. Nagrody prezydenta dla obrońców przed koronawirusemŹródło: Facebook.com
damdx3z
damdx3z

- Mogę to ogłosić, bo profesor się zgodził.Dziękuję za to. Podpisałem zarządzenie, aby Nagrodą Prezydenta uhonorować za postawę w czasie pandemii profesora Krzysztofa Simona, ordynatora oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego i dolnośląskiego wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych. Postanowiłem tak podziękować panu profesorowi za to, że nie boi się mówić prawdy i niech mówi jak najwięcej - poinformował w czwartek w mediach społecznościowych Jacek Sutryk.

Prezydent ujawnił także, że z kolei Nagroda Wrocławia przypadnie Marcinowi Drągowi, chemikowi i nauczycielowi akademickiemu Politechniki Wrocławskiej.

Koronawirus. Lekarze i naukowcy walczą z pandemią

#

- Na nagrodę zasłużyło całe środowisko medyczne i niech to wyróżnienie będzie symbolicznym ukłonem w stronę tej grupy. Bardzo wam wszystkim dziękujemy - powiedział prezydent, przypominając, że nagrody te wręczane są w czerwcu, podczas uroczystych obchodów Święta Wrocławia. Zazwyczaj jest to radosne święto, połączone ze wspólnym celebrowaniem nocy świętojańskiej
- Nie wiadomo, w jakiej formie będziemy wtedy świętować - skomentował Sutryk.

damdx3z

Zasługi i postawa profesora Krzysztofa Simona, ordynatora szpitala przy Koszarowej i wojewódzkiego konsultanta chorób zakaźnych, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu są znane w całej Polsce.

Profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, wielokrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i członek Komitetu Chemii Polskiej Akademii Nauk, i jeden z laureatów rankingu „30 Kreatywnych Wrocławia”, wraz ze swoim zespołem rozpoznał kluczowy enzym koronawirusa, otwierając tym samym drogę do leku. Wrocławscy naukowcy udostępnili swoje badania za darmo światowym zespołom naukowców. W miesiąc publikację pobrało ok. 100 tys. osób. Dzięki tym osiągnięciom świat nauki jest bliżej znalezienia metod na rozprawienie się z covid-19.

damdx3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
damdx3z
Więcej tematów