Trwa ładowanie...
d1esgoz

Wpis ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Jest reakcja rzecznika biskupa tarnowskiego

Ks. Isakowicz-Zaleski na swoim blogu zamieścił artykuł pt. "Krzywda pana Andrzeja, molestowanego seksualnie w wielu 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej”. Na publikację niemal natychmiast zareagował rzecznik biskupa tarnowskiego, który skierował sprawę do kancelarii prawnej.
Share
Reakcja rzecznika biskupa tarnowskiego na wpis ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Reakcja rzecznika biskupa tarnowskiego na wpis ks. Tadeusza Isakowicza-ZaleskiegoŹródło: PAP
d1esgoz

"W tekście Rozmyślania w blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z dnia 2 sierpnia 2020 roku ukazał się tekst, który zawiera osąd wydany z pominięciem dowodów i oparty na jednostronnej relacji” - napisał ks. Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego w oficjalnym oświadczeniu.

Ks. Ryszard Stanisław Nowak podkreślił jednocześnie, że przytoczona sprawa była przedmiotem procesu karno-administracyjnego, który został zakończony i zatwierdzony przez Kongregację Nauki Wiary w 2013 roku.

Rzecznik dodał, że w związku z tym, iż w publikacji podano nazwiska, urzędy oraz zasugerowano zaniedbania w tym dochodzeniu, w najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawnej, by na tej drodze bronić dobrego imienia, które zostało naruszone.

d1esgoz

Zobacz też: Trwa walka o przywództwo w PO? Cezary Tomczyk mówi o planach

Ks. Isakowicz-Zaleski napisał o pedofilii

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opisał na blogu, że w 2002 roku ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc odwołał jednego z kapłanów z urzędu proboszcza. Jak napisał, do kurii wpływały skargi od rodziców chłopców, którzy byli molestowani przez duchownego.

d1esgoz

"Po odwołaniu z funkcji proboszcza ksiądz został skierowany na kilkumiesięczny urlop, a następnie do pracy duszpasterskiej w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. Po powrocie do kraju w 2009 roku trafił do parafii w jednym z tamtejszych miast. Pomimo udowodnionych molestowań nadal uczył w szkole i prowadził rekolekcje” - opisywał duchowny.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródła: diecezja.tarnow.pl

d1esgoz

Podziel się opinią

Share
d1esgoz
d1esgoz
Więcej tematów