WP

Wpadka wiceministra PiS. Nie wiedział, za czym głosował

W jednej z audycji wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin stwierdził, że głosował nad cofnięciem immunitetu sekretarzowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu. W rzeczywistości głosowanie dotyczyło zgody na jego zatrzymanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sellin stwierdził, że aresztowanie Gawłowskiego to "normalne działanie"
Sellin stwierdził, że aresztowanie Gawłowskiego to "normalne działanie" (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

- To nie my godzimy się na areszt. My się zgodziliśmy na uchylenie immunitetu, ale o tym, czy jest aresztowany tymczasowo, czy nie, decyduje sąd. Wydaje mi się, że głosowaliśmy nad cofnięciem immunitetu - mówił Sellin w Radiu Zet.

Prowadzący program Konrad Piasecki szybko przypomniał wiceministrowi, że głosowanie dotyczyło zgody na aresztowanie posła PO - podobnie jak w przypadku senatora Stanisława Koguta. Wtedy jednak Senat nie wyraził zgody na jego aresztowanie.

- To był błąd, bo to było głosowanie tajne (...) Trzeba go naprawić - komentował Sellin.

WP

Pytany o aresztowanie Gawłowskiego, stwierdził, że jest to "normalne działanie wymiaru sprawiedliwości, w normalnym, praworządnym państwie". - Jeśli prokuratura prowadzi jakieś śledztwa i dochodzi do wniosku, że zarzuty czy podejrzenia popełnienia przestępstwa są poważne, i składa wniosek o areszt tymczasowy z groźby jakiegoś matactwa, to po prostu to realizuje - przekonywał.

5 zarzutów, 3-mce aresztu

Stanisławowi Gawłowskiemu przedstawiono pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Według służb, sekretarz generalny PO w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL otrzymał 300 tys. zł łapówki. Sąd zdecydował, że trafi do aresztu na trzy miesiące.

Wcześniej zgodę na jego tymczasowe zatrzymanie i aresztowanie wyraził Sejm.

WP

Zobacz również: Bronisław Komorowski zeznaje ws. katastrofy smoleńskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP