Trwa ładowanie...
ycipk-21oip3

Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Zarzuty zostaną rozszerzone

Poseł PO Stanisław Gawłowski usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 korupcyjne. Niebawem ich zakres może zostać rozszerzony. Łapówka, którą wręczył mu biznesmen Bogdan K., mogła być o 200 tys. zł większa, niż zakładano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-21oip3

Przedsiębiorca Bogdan K. usłyszał rozszerzone zarzuty korupcyjne. Według służb mężczyzna wręczył sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu 300 tys. zł. Wcześniej mówiono o 100 tys. zł.

W związku z tym trwa przygotowywanie rozszerzonych zarzutów również dla polityka Platformy, donosi RMF FM. Powstaje również kolejny wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności na ich podstawie.

Sąd zdecydował, że Gawłowski spędzi w areszcie 3 miesiące. - Zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G zarzucanego mu przestępstwa - powiedział w rozmowie z portalem gs.24.pl sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

ycipk-21oip3

"Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności, Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby. Uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowanie" - poinformowano w komunikacie prokuratury.

Zobacz także: Kamila Gasiuk-Pihowicz: odebranie immunitetu traktuję, jako próbę zastraszenia opozycji

Na poniedziałek zaplanowano nadzwyczajny zjazd PO w Szczecinie. Tematem będzie sprawa posła Gawłowskiego. Zbierze się Zarząd Krajowy partii, Zarząd Regionu i Prezydium Klubu Parlamentarnego.

ycipk-21oip3

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadził śledztwo w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Kilku podejrzanych opisało mechanizm przestępstw popełnianych przez nich wspólnie z posłem. Na tej podstawie Gawłowskiemu przypisano popełnienie pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21oip3

ycipk-21oip3
ycipk-21oip3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów