Trwa ładowanie...

Sprawa Stanisława Gawłowskiego. Zarzuty zostaną rozszerzone

Poseł PO Stanisław Gawłowski usłyszał 5 zarzutów, w tym 3 korupcyjne. Niebawem ich zakres może zostać rozszerzony. Łapówka, którą wręczył mu biznesmen Bogdan K., mogła być o 200 tys. zł większa, niż zakładano.
Share
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym PO
Stanisław Gawłowski jest sekretarzem generalnym POŹródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d12xd2i

Przedsiębiorca Bogdan K. usłyszał rozszerzone zarzuty korupcyjne. Według służb mężczyzna wręczył sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu 300 tys. zł. Wcześniej mówiono o 100 tys. zł.

W związku z tym trwa przygotowywanie rozszerzonych zarzutów również dla polityka Platformy, donosi RMF FM. Powstaje również kolejny wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła do odpowiedzialności na ich podstawie.

Sąd zdecydował, że Gawłowski spędzi w areszcie 3 miesiące. - Zebrane w sprawie dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stanisława G zarzucanego mu przestępstwa - powiedział w rozmowie z portalem gs.24.pl sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

d12xd2i

"Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności, Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby. Uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowanie" - poinformowano w komunikacie prokuratury.

Zobacz także: Kamila Gasiuk-Pihowicz: odebranie immunitetu traktuję, jako próbę zastraszenia opozycji

Na poniedziałek zaplanowano nadzwyczajny zjazd PO w Szczecinie. Tematem będzie sprawa posła Gawłowskiego. Zbierze się Zarząd Krajowy partii, Zarząd Regionu i Prezydium Klubu Parlamentarnego.

d12xd2i

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadził śledztwo w sprawie tzw. „afery melioracyjnej”. Kilku podejrzanych opisało mechanizm przestępstw popełnianych przez nich wspólnie z posłem. Na tej podstawie Gawłowskiemu przypisano popełnienie pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12xd2i

Podziel się opinią

Share
d12xd2i
d12xd2i
Więcej tematów