Trwa ładowanie...

Zjazd PO ws. Stanisława Gawłowskiego. "Sprawa jest polityczna"

Politycy PO organizują nadzwyczajny zjazd w Szczecinie. Tematem ma być sprawa Stanisława Gawłowskiego. Sąd zdecydował o jego 3 miesięcznym areszcie. "Zdumiewające uzasadnienie" - stwierdził Roman Giertych.
Share
Prokuratura postawiła Gawłowskiemu 5 zarzutów i nie wyklucza, że będą kolejne
Prokuratura postawiła Gawłowskiemu 5 zarzutów i nie wyklucza, że będą kolejneŹródło: Agencja Gazeta
dcngre2

"Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewające. Jako argument za mataczeniem sąd przytacza ... wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w związku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sądu mogłoby wpływać na świadków. Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć" - napisał Roman Giertych po decyzji o areszcie dla Stanisława Gawłowskiego.

- Po co aresztować osoby takie jak Pan Gawłowski? Forma przeprowadzenia akcji przeciw Gawłowskiemu, jest skrajna. Trudno nie mieć wrażenia, że to akcja polityczna. Jestem przeciwnikiem aresztowania na trzy miesiące osób, które nie uciekną z kraju - komentował aresztowanie Gawłowskiego Ryszard Petru w TOK FM. - Trudno nie mieć wrażenia, że to sprawa polityczna - stwierdził.

dcngre2

- W krajach Europy Zachodniej ludzi się nie aresztuje. Aresztuje się bardzo poważnych przestępców - stwierdził. - Rozumiem postawę PO, że murem stoją za swoim posłem - dodał.

Pojawia się coraz więcej komentarzy w podobnym tonie. Według Marcina Kierwińskiego z PO, zaczęło się w Polsce polowanie na polityków opozycji. - Będziemy świadkami jeszcze wielu politycznych procesów - powiedział w Polskim Radiu.

W sprawie podejrzanego m.in. o korupcję sekretarza generalnego PO i szefa wojewódzkich struktur Stanisława Gawłowskiego mają się w Szczecinie w poniedziałek spotkać politycy Platformy Obywatelskiej. Zbierze się Zarząd Krajowy partii, Zarząd Regionu i Prezydium Klubu Parlamentarnego - informuje Radio Szczecin.

dcngre2

Podziel się opinią

Share
dcngre2
dcngre2
Więcej tematów