Trwa ładowanie...
d13j3du
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Woda butelkowana powodem grypy żołądkowej u 2 tys. osób

• Ponad 2 tys. osób zaraziło się w regionie Barcelony wirusem wywołującym grypę żołądkową
• Do zarażenia doszło najpewniej po wypiciu butelkowanej wody, która była rozprowadzana w firmach - ogłosiły w poniedziałek lokalne władze sanitarne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Woda butelkowana powodem grypy żołądkowej u 2 tys. osób
(PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
d13j3du

Epidemię zakażenia przewodu pokarmowego wykryto w piątek, a wirus "najpewniej przenosił się podczas spożycia wody butelkowanej" - wynika z komunikatu regionalnego departamentu zdrowia.

Władze podejrzewają, że problemem mógł być proces butelkowania wody w Andorze.

Firma Eden Springs, które zajmuje się dystrybucją tej wody, już w ubiegłym tygodniu ogłosiła, że prewencyjnie wycofuje z rynku ponad 6 tys. 19-litrowych butli. Chodzi o wodę, która trafiła do 925 przedsiębiorstw w Barcelonie i w mieście Tarragona, 100 km na południe.

d13j3du

- Mamy informacje o 2020 przypadkach wśród pracowników firm znajdujących się głównie w Barcelonie - czytamy w komunikacie.

Pierwsze przypadki nieżytu żołądkowo-jelitowego, który wywołuje wymioty, gorączkę i biegunkę, zgłaszano na początku ubiegłego tygodnia. Od tego czasu do szpitala trafiła tylko jedna osoba. Woda jest obecnie badana.

d13j3du

Podziel się opinią

Share

d13j3du

d13j3du
Więcej tematów