Trwa ładowanie...
d164fw2

Wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J. Jest podejrzany o zabicie i oskórowanie 23-letniej studentki

Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J. Mężczyzna jest podejrzany o okrutne morderstwo 23-letniej studentki z Krakowa w 1998 roku. Sprawą zajmowali się policjanci z tzw, Archiwum X.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd zajmie się wnioskiem o przedłużenie aresztu dla Roberta J. 29 marca
Sąd zajmie się wnioskiem o przedłużenie aresztu dla Roberta J. 29 marca (freeimages.com)
d164fw2

Śledztwo w sprawie Roberta J. trwa. Prokuratorzy złożyli wniosek o przedłużenie mu aresztu na kolejne 3 miesiące. Posiedzenie w tej sprawie wyznaczono na 29 marca. Dotychczasowy termin aresztu upływa 31 marca.

Katarzyna Z. zaginęła w listopadzie 1998 roku. Jej szczątki - fragmenty skóry i ciała - wyłowiono z Wisły 7 i 14 stycznia 1999 r. W październiku 2000 r., z powodu niewykrycia sprawcy okrutnego zabójstwa, prokuratura umorzyła śledztwo.

d164fw2

Pod koniec 2011 r. krakowska policja poinformowała, że policjanci z tzw. Archiwum X ponownie analizują materiały śledztwa i ustalają nowe dowody. Było to możliwe m.in. dzięki postępowi w dziedzinie badań kryminalistycznych oraz współpracy z ekspertami różnych specjalności.

Kilka miesięcy później - w styczniu 2012 roku - śledztwo w tej sprawie wznowiła krakowska prokuratura.

4 października ub.r. zatrzymano 52-letniego Roberta J. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się. Jak podała Prokuratura Krajowa, złożył obszerne wyjaśnienia, ale odmówił odpowiedzi na niektóre pytania.

Zobacz także: Zatrzymanie Roberta J. podejrzanego o okrutne zabójstwo studentki

Według śledczych Robert J. namówił w listopadzie 1998 r. 23-letnią studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego na wyjazd do domku na obrzeżach Krakowa. Tam najpierw ją torturował, a potem zabił. Z obdartej z kobiety skóry uszył sobie body.

Zatrzymanie podejrzanego było możliwe dzięki użyciu nowatorskich metod, w tym badań 3D fragmentów skóry zamordowanej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d164fw2

Podziel się opinią

Share
d164fw2
d164fw2