Trwa ładowanie...

Wkrótce z Gdańska do Poznania szybciej i taniej pojedziemy pociągiem

Od grudnia tego roku pociągi między Trójmiastem a Poznaniem będą jeździć dużo szybciej. Ponad 300-kilometrową trasę będzie można pokonać w mniej niż pięć godzin.

Share
Wkrótce z Gdańska do Poznania szybciej i taniej pojedziemy pociągiem
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe
d2to7vm

Podróże pomiędzy stolicą Wielkopolski a Wybrzeżem nadal najlepiej odbyć pociągiem. Samochodem w zależności od wyboru trasy zajmie nam to cztery lub pięć godzin. Bilet kolejowy jest nadal tańszy niż przejazd samochodem jednej osoby.

Obecnie czas pokonania tej trasy przez pociąg wachą się od sześciu godzin do trzech i pół. Najszybciej do Poznania przyjeżdża ekspres relacji Gdynia - Berlin, którzy potrzebuje na to 3 godzin i 15 minut. Wszystkie pociągi od grudnia będą jeździć o 20, a nawet 30 minut krócej.

d2to7vm

Wzrost prędkości na torach wiodących do Wielkopolski był możliwy dzięki podjętym pracom rewitalizacyjnym. Renowacja torowiska odbywała się w dwóch etapach. Pierwszy odbył się na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe jeszcze przed piłkarskimi mistrzostwami w piłce nożnej w 2012 roku. Wymieniono wówczas tory pomiędzy Bydgoszczą oraz Tczewem.

Po zakończeniu piłkarskiej imprezy inwestycję kontynuowano. Budowa koncentrowała się głównie na podwyższeniu dopuszczalnych limitów prędkości. W efekcie renowacji torowisk wraz z podkładami oraz obiektów inżynieryjnych - mostów i przepustów, dopuszczalna maksymalna prędkość wzrosła pociągów wzrosła do 160 km/h.

Zakończenie remontu planowane jest na 2015 rok. Wówczas czas przejazdu pomiędzy Wybrzeżem a Poznaniem ulegnie kolejnemu skróceniu. Docelowo planuje się, że najszybsze pociągi ekspresowe będą pokonywać drogę z Wielkopolski do Gdańska w około 2 godziny i 45 minut.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów