Trwa ładowanie...
d2w8pyx

Wizy zniesione? LOT otwiera nowe połączenie do USA. Wiemy jakie

Dokładnie 5 sierpnia 2020 r. LOT zainauguruje bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. To realizacja zapowiedzi Rafała Milczarskiego, który w Wirtualnej Polsce stwierdził, że po zniesieniu wiz przewoźnik uruchomi kolejną trasę do USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do San Francisco.
LOT uruchomi połączenie z Warszawy do San Francisco. (Shutterstock.com)
d2w8pyx

San Francisco będzie 9. trasą polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych. Jak informuje spółka, loty do największego miasta w Północnej Kalifornii będą realizowane cztery razy w tygodniu Boeingami 787 Dreamliner. Trasa wynosząca ponad 10 tys. km potrwa około 12 godzin. Ma to być najszybsza trasa na tym odcinku z Europy Środkowo-Wschodniej.

- San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz. 30 września Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii. Jestem dumny, że nasza kampania "Bez Wiz do USA", którą prowadziliśmy od 2018 roku, przyczyniła się do tego sukcesu - mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nietypowa metafora ministra rządu PiS. Kaczyński jak Zidane

Wcześniej taki stan rzeczy został zapowiedziany w wywiadzie dla Wirtualnej Polski- jeszcze przed informacją o podpisaniu przez Donalda Trumpa informacji o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego.

d2w8pyx

Jak informuje przewoźnik, "rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić również krótkie i dogodne przesiadki pasażerom z szeregu głównych miast w Europie". I nie tylko. Podróżując z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Pragi, Sankt Petersburga, Sofii, Bukaresztu, Moskwy, Tallinna czy Kijowa pasażerów czeka niespełna dwugodzinna przesiadka na lotnisku w Warszawie.

Informacja o nowym połączeniu, obok WP, została ogłoszona równocześnie podczas trwającej obecnie Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

Połączenia na tej trasie będą realizowane od 5 sierpnia według następującego rozkładu:

LO 35 WAW-SFO 11:35-14:30 w poniedziałki i piątki
LO 37 WAW-SFO 17:20-20:15 w środy i soboty
LO 36 SFO-WAW 16:25-13:00 (+1) w poniedziałki i piątki
LO 38 SFO-WAW 22:10-18:45 (+1) w środy i soboty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w8pyx

Podziel się opinią

Share
d2w8pyx
d2w8pyx
Więcej tematów