Trwa ładowanie...
d65e5ni

Wizy do USA zniesione. Jak będzie wyglądać procedura?

Donald Trump zdecydował o włączeniu Polski do programu Visa Wiever. Oznacza to zniesienie wiz turystycznych i biznesowych dla Polaków. Jak będą teraz wyglądać procedury niezbędne do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizy do USA zniesione. Jak będzie wyglądać procedura?
Wizy do USA zniesione. Jak będzie wyglądać procedura? (East News)
d65e5ni

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie poinformowała że z dniem 30 września 2019 r. Polska i USA dopełniła warunków wszystkich warunków niezbędnych do udziału w programie Visa Waiver.

Teraz procedurami administracyjnymi zajmie się Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. Mają one potrwać kilka miesięcy - możliwe, że podróż do Stanów Zjednoczonych na nowych zasadach będzie możliwa od stycznia lub marca 2020 roku. Stanie się to, gdy Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosi datę rozpoczęcia podróżowania w ramach Programu Ruchu Bezwizowego.

Wizy do USA zniesione. Kiedy polecimy do Stanów na nowych zasadach?

By polecieć do USA niezbędny będzie paszport z chipem do odczytu komputerowego, oraz pomyślna autoryzacja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization - ESTA). Bez wizy będzie można przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych przez 90 dni. Przedłużenie pobytu nie będzie możliwe. Zamiast 160 dolarów zapłacimy 14 za ESTA, które jest ważne dwa lata.

d65e5ni

Granicy z USA nie będą mogli jednak przekroczyć wszyscy. Więcej o obostrzeniach programu Visa Waiver przeczytasz w tekście money.pl.

Dlaczego zniesienie wiz dla Polaków trwało tak długo? Ambasada USA tłumaczy, że większość krajów sąsiadujących z Polską weszła do programu ruchu bezwizowego, kiedy wymogi prawne były mniej restrykcyjne. W ostatnich latach Kongres USA zaostrzył przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj też: Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował
Do USA bez wiz. Donald Trump podjął decyzję. Są pierwsze komentarze

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d65e5ni

Podziel się opinią

Share

d65e5ni

d65e5ni
Więcej tematów