Trwa ładowanie...
ycipk-1bvyju

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował

Podróż do USA bez wizy - to już kwestia miesięcy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że Polska dołącza do programu bezwizowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował
Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował (East News, Fot: Evan Vucci)
ycipk-1bvyju

Zniesienie wiz Donald Trump ogłosił na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami w Waszyngtonie. Prezydent USA włączył Polskę do programu Visa Waiver.

Donald Trump zapowiadał w tym roku, że Polska jest blisko spełnienia formalnych wymagań koniecznych do zniesienia wiz. Podczas spotkania z Andrzejem Dudą w Nowym Jorku Trump zapewnił polskiego prezydenta, że włączenie naszego kraju do programu bezwizowego to już kwestia czasu.

- Polska to świetny kraj, wspaniali ludzie. Zdecydowałem, że wkrótce podpiszę wniosek, Polska dołączy do ruchu bezwizowego. Ludzie będą mogli swobodnie podróżować w obie strony. Oni starali się o to od wielu lat, wreszcie się udało - powiedział Trump dziennikarzom.

ycipk-1bvyju

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował

Decyzja prezydenta USA oznacza, że Polska będzie teraz sprawdzana przez Departament Bezpieczeństwa. Ostatecznie zniesienie wiz musi też zatwierdzić Kongres.

Obywatele państw, które uczestniczą w programie Visa Waiver mogą przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych do trzech miesięcy bez konieczności posiadania wizy.

ycipk-1bvyju

Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. "Trump się przeliczył"

Polska była jedynym krajem strefy Schengen, który nie był członkiem programu. Głównym powodem był wysoki (powyżej 3) procent odrzuconych wniosków o wizę.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda: Jestem wdzięczny Donaldowi Trumpowi
Do USA bez wiz. Donald Trump podjął decyzję. Są pierwsze komentarze

ycipk-1bvyju

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bvyju

ycipk-1bvyju
ycipk-1bvyju