Trwa ładowanie...
d41gej8

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował

Podróż do USA bez wizy - to już kwestia miesięcy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że Polska dołącza do programu bezwizowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował
Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował (East News, Fot: Evan Vucci)
d41gej8

Zniesienie wiz Donald Trump ogłosił na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami w Waszyngtonie. Prezydent USA włączył Polskę do programu Visa Waiver.

Donald Trump zapowiadał w tym roku, że Polska jest blisko spełnienia formalnych wymagań koniecznych do zniesienia wiz. Podczas spotkania z Andrzejem Dudą w Nowym Jorku Trump zapewnił polskiego prezydenta, że włączenie naszego kraju do programu bezwizowego to już kwestia czasu.

- Polska to świetny kraj, wspaniali ludzie. Zdecydowałem, że wkrótce podpiszę wniosek, Polska dołączy do ruchu bezwizowego. Ludzie będą mogli swobodnie podróżować w obie strony. Oni starali się o to od wielu lat, wreszcie się udało - powiedział Trump dziennikarzom.

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump zdecydował

Decyzja prezydenta USA oznacza, że Polska będzie teraz sprawdzana przez Departament Bezpieczeństwa. Ostatecznie zniesienie wiz musi też zatwierdzić Kongres.

d41gej8

Obywatele państw, które uczestniczą w programie Visa Waiver mogą przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych do trzech miesięcy bez konieczności posiadania wizy.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-Chiny. "Trump się przeliczył"

Polska była jedynym krajem strefy Schengen, który nie był członkiem programu. Głównym powodem był wysoki (powyżej 3) procent odrzuconych wniosków o wizę.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda: Jestem wdzięczny Donaldowi Trumpowi
Do USA bez wiz. Donald Trump podjął decyzję. Są pierwsze komentarze

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41gej8

Podziel się opinią

Share

d41gej8

d41gej8
Więcej tematów