Trwa ładowanie...

Wielka debata antysmogowa w Krakowie. Na spotkaniu pojawią się przedstawiciele samorządu

• Jak wygrać ze smogiem? • Krakowianie wezmą udział w wielkiej debacie nt. stanu powietrza • Spotkanie jest otwarte dla wszystkich • Odbędzie się w środę o 18 w Centrum Obywatelskim
Share
Wielka debata antysmogowa w Krakowie. Na spotkaniu pojawią się przedstawiciele samorządu
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d4flxak

W środowy wieczór mieszkańcy Krakowa będą mogli wypowiedzieć się w sprawie czystości powietrza w mieście.

Do tej pory były organizowane antysmogowe biegi, koncerty, happeningi czy też wywoływane dyskusje w Internecie, ale teraz udało się zorganizować dyskusję na wysokim poziomie merytorycznym i połączyć władze samorządowe oraz mieszkańców.

- Przy Miejskim Centrum Dialogu z inicjatywy strony społecznej zostało zawiązane Forum na Rzecz Czystego Powietrza. Podczas debaty organizatorzy pochylą się nad społecznym i organizacyjnym aspektem walki ze smogiem - przekonują organizatorzy.

d4flxak

Celem spotkania jest odpowiedź na nurtujące wszystkich pytania: Czy smog to problem, z którym powinni walczyć "zwykli mieszkańcy" Krakowa, czy tylko przysłowiowa "garstka aktywistów"? Jaki jest faktyczny poziom wiedzy i świadomości krakowian w tej kwestii? Jaki jest poziom determinacji do rozwiązania problemu smogu - czy jesteśmy w stanie zrezygnować z własnej wygody, zmienić przyzwyczajenia, zaangażować się w realne działania?

I chyba najważniejsze - jak dotrzeć do tych, którzy palą w piecach i kominkach i przekonać ich do zmiany systemu ogrzewania?

W debacie zapowiedzieli udział przedstawiciele Krakowskiego Alarmu Smogowego, organizacji pozarządowych oraz samorządu.

Panel dyskusyjny jest otwarty dla wszystkich od 18.00 do 20.30 w Centrum Obywatelskim w Krakowie, ul. Reymonta 20/40.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4flxak

Podziel się opinią

Share
d4flxak
d4flxak
Więcej tematów