Trwa ładowanie...

"Wielka czwórka" traci widzów, TVP2 notuje największy spadek. TVP Info idzie na rekord

Miniony miesiąc nie był łaskawy dla największych stacji. Każda z nich zanotowała spadek oglądalności. TVP Info z kolei ma dobrą passę i przyciąga coraz więcej odbiorców.

"Wielka czwórka" traci widzów, TVP2 notuje największy spadek. TVP Info idzie na rekordŹródło: Agencja Gazeta
d1ipwgv
d1ipwgv

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w sierpniu pierwsze miejsce pod względem oglądalności należało do Polsatu. Stację oglądało średnio 571 tys. widzów. W porównaniu z ubiegłym rokiem udział Polsatu w rynku telewizyjnym spadł jednak o 1,89 proc. (w sierpniu 2016 oglądało go ok. 619 tys. osób). Najchętniej oglądaną audycją stacji był mecz otwarcia Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn pomiędzy Polską a Serbią, który odbył się w zeszły czwartek. W Polsacie oglądało go średnio 3,03 mln osób.

Na drugim miejscu (po awansie z trzeciego) znalazł się TVN, który zgromadził w sierpniu ok. 492 tys. widzów. To o 5,78 proc. Mniej niż w ubiegłym roku (wtedy stację śledziły 554 ty. Osób). Na ostatnią lokatę podium spadła TVP1. Jej wynik w porównaniu do sierpnia 2016 roku zmalał o 19,85 proc. W sierpniu oglądało ją 463 tys. widzów, rok wcześniej 614 tys.

Na czwartym miejscu znalazła się natomiast TVP2. Oglądalność stacji spadła aż o 25,42 proc. Przyciągnęła 364 tys. osób, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej oglądało ją ok. 519 tys. widzów. Jak wynika z zestawienia Nielsen Audience Measurement, to największy spadek oglądalności w tym zestawieniu. Największą widownię w sierpniu br. zgromadził obyczajowy serial "M jak miłość", którego odcinek z 29 sierpnia oglądało 4,82 mln widzów, poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Tak TVP Info relacjonowało protesty:

Tuż poza "wielką czwórką" znalazły się stacje informacyjne. Wśród nich największą oglądalność zebrała TVN24 (ok. 259 tys. widzów) i był to w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrost o 21.96 proc (z 226 tys. widzów). Największym wzrostem w porównaniu z sierpniem rok temu może się pochwalić TVP Info. Ostatnio zgromadziła ok. 240 tys. osób, czyli aż o 28,82 proc więcej (o 41,7 tys. widzów, wcześniej było to ok. 199 tys. widzów). O sukcesie stacji poinformował Klaudiusz Pobudzin (szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), dziękując zespołowi i informując, że oglądalność stacji rośnie w rekordowym tempie.

Pierwszą dziesiątkę stacji zamknęły Tv4 (191 tys. widzów), TVN7 (183 tys. widzów), TV Puls (168 tys. widzów) i TTV (108 tys. widzów).

d1ipwgv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ipwgv
Więcej tematów