Trwa ładowanie...

Wielbiciele Potwora Spaghetti będą pikietować pod Ministerstwem!

"Stroje pirackie, durszlaki oraz inne pastafariańskie gadżety mile widziane"

Wielbiciele Potwora Spaghetti będą pikietować pod Ministerstwem!
d23m5nz
d23m5nz

- Drodzy pastafarianie i przyjaciele pastafarian! Prowadzimy działania prawne i tylko prawne, by w końcu władze wpisały nasz kościół do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Odwołanie od decyzji uchylającej postępowanie rejestracyjne zostało wysłane do Ministerstwa. Przysługuje nam jeszcze prawo do zgromadzeń. - informują Wielbiciele Latającego Potwora Spaghetti , którzy zapraszają wszystkich na pikietę organizowaną w sobotę, 15 listopada o godzinie 11.00, przed Ministerstwem Administracji I Cyfryzacji przy Królewskiej 27.

Stroje pirackie, durszlaki, koszulki z wizerunkiem Potwora, bannery oraz inne pastafariańskie gadżety mile widziane.

Pastafarianie zapraszają wszystkich, nie tylko wyznawców Potwora. - Niech minister przekona się, że nie porzucimy naszej wiary i nie spoczniemy w dążeniach. Sobota, centrum Warszawy, dogodna godzina śniadaniowa. Przybądźcie. - czytamy na stronie wydarzenia

Warszawscy wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti są wyjątkowo aktywni. Spotykają się regularnie, a w czerwcu 2014 roku na Pradze Północ odbył się pierwszy w stolicy (a drugi w Polsce) ślub w obrządku tego kościoła. Ceremonia odbyła się na podwórku przy ul. 11 Listopada, a przybyli (wyjątkowo licznie) goście zostali poczęstowani makaronem (wideo poniżej).

d23m5nz

Pastafarianizm narodził się w czerwcu 2005 roku, w USA.W lipcu 2012, polscy pastafarianie złożyli formalny wniosek o wpis swojego kościoła do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, który rozpatrując sprawę, powołał biegłych religioznawców. Uznali oni, że Kościół Latającego Potwora Spaghetti "może być uznany za wspólnotę religijną w zakresie indywidualnym i prywatnym, natomiast nie może zostać uznany za wspólnotę religijną w zakresie urzędowym". 8 kwietnia 2014 Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem uchylił decyzje Ministra Administracji i Cyfryzacji, jednak w październiku 2014 roku minister wydał kolejną decyzję o odmowie rejestracji Kościoła.

"Potworna Pikieta" odbędzie się właśnie przeciwko decyzjom ministerstwa.

d23m5nz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23m5nz
Więcej tematów