Trwa ładowanie...

Wichury przeszły nad Polską. Wyjątkowa interwencja w Grodzisku Mazowieckim

Powalone drzewa, pozrywane dachy. Z powodu silnego wiatru straż pożarna tylko tej nocy interweniowała aż 1150 razy. Dwóch strażaków zostało rannych.
Share
Wyrwane z korzeniami drzewo na osiedlu Żołnierzy I Armii WP w Sanoku
Wyrwane z korzeniami drzewo na osiedlu Żołnierzy I Armii WP w SanokuŹródło: PAP
d4iiww8

Prawie 400 tys. osób nie ma prądu. Uszkodzonych zostało ponad 600 budynków – taki jest wstępny bilans weekendowych nawałnic, które przeszły przez Polskę.

Według najnowszych danych z poniedziałkowego poranka, przez cały weekend było 5600 interwencji straży pożarnej. Rannych zostało dwóch strażaków - informuje RMF FM.

d4iiww8

Tylko w niedzielę do godziny 18 strażacy w związku z silnym wiatrem interweniowali 2,6 tys. razy. Od piątku takich interwencji było ponad cztery tysiące.

Skutki silnego wiatru odczują przede wszystkim mieszkańcy południowej Polski. Najwięcej pracy strażacy mieli w województwie małopolskim, podkarpackim, śląskim i na Mazowszu.

Bardzo poważne opóźnienia miały pociągi linii Olsztyn-Kraków. Wiatr uszkodził sieć trakcyjną.

Uratowana 80-letnia kobieta

Na jednej z ulic w Grodzisku Mazowieckim nie było prądu. Do jednego z mieszkań trzeba było przywieźć agregat prądotwórczy.

d4iiww8

Mieszka tam 80-letnia kobieta, która była podłączona do respiratora i przez awarię prądu mogła stracić życie.

Strażacy dostarczyli agregat na czas. - Na szczęście po dwóch godzinach awaria prądu, którą wywołały wichury, została naprawiona. Starsza pani może już oddychać bezpiecznie - poinformował portal tvp.info dyżurny operacyjny powiatu, starszy strażak Michał Wesołowski.

Połamane drzewa zniszczyły samochody w Warszawie

Jak informuje gazeta.pl, wichury spowodowały wiele strat w Warszawie. Przy ulicy Czorsztyńskiej na Woli połamane konary drzewa spadły na zaparkowane przy ulicy samochody. Niektóre są poważnie zniszczone. W jednym z nich konar drzewa wybił przednią i tylną szybę.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d4iiww8

Podziel się opinią

Share
d4iiww8
d4iiww8
Więcej tematów