Trwa ładowanie...
d23m9cg

Wichura na północy. IMGW ostrzega: nawet 95 km/h

To nie będą spokojne godziny dla mieszkańców wybrzeża. IMGW wydał ostrzeżenia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego przed bardzo silnym wiatrem. W środę wieczorem i w nocy porywy wiatru mogą sięgać 95 km/h. Na Bałtyku szaleje sztorm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiatr może zrywać linie energetyczne i powalać drzewa
Wiatr może zrywać linie energetyczne i powalać drzewa (Forum, Fot: Leszek Szary)
d23m9cg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje w popołudniowym komunikacie, że najsilniej może wiać nad samym morzem i w okolicach Słupska, Lęborka, Wejherowa oraz Sopotu.

Po godz. 17 prędkość wiatru we wschodniej części woj. pomorskiego wynosiła od 35 do 50 km/h (w porywach do 70 km./h). Wieczorem będzie to o średnio 20 km/h więcej.

Synoptycy ostrzegają również, że na potężne podmuchy muszą być przygotowani mieszkańcy nadbałtyckich terenów Pomorza Zachodniego. Chodzi o powiaty świnoujski, kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński i sławieński.

d23m9cg

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia oznaczają, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi.

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - podaje IMGW.

d23m9cg

Masz newsa, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d23m9cg

Podziel się opinią

Share

d23m9cg

d23m9cg
Więcej tematów