Trwa ładowanie...

Wiadomość zelektryzowała mieszkańców. Policja dementuje ws. Beaty Klimek

Beata Klimek zaginęła ponad półtora miesiąca temu. Poszukiwania 47-latki ze wsi Poradz trwają. W akcje poszukiwawcze angażują się także lokalni mieszkańcy. Społeczność zelektryzował wpis policji w mediach społecznościowych. Sprawdziliśmy, czy faktycznie pojawił się nowy trop.

 Wiadomość zelektryzowała mieszkańców. Policja dementuje ws. Beaty Klimek Wiadomość zelektryzowała mieszkańców. Policja dementuje ws. Beaty KlimekŹródło: PAP, fot: Policja
d4ju5wd
d4ju5wd

Od zaginięcia Beaty Klimek niedługo miną dwa miesiące. W sprawie jest nadal wiele niewiadomych. W ubiegłym tygodniu działania podjęła prokuratura. Przy wsparciu policji przeprowadzono m.in. oględziny posesji, zabrano dwa pojazdy należące do rodziny.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Łukasz Błogowski, informuje Wirtualną Polskę, że śledczy nieustannie prowadzą w tej sprawie czynności. Nie podaje jednak, w jakim kierunku prowadzone jest śledztwo.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości elektryzują się każdym nowym tropem w sprawie. W poniedziałek od rana udostępniali w mediach społecznościowych wpis lokalnej policji, która zamieściła na Facebooku zdjęcie kluczyków z prośbą o kontakt właściciela pojazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Mieszkańcy twierdzili, że post policji ma związek z poszukiwaniami zaginionej. Tropem w tym kierunku był fakt, że kluczyki znaleziono w rejonie poszukiwań Beaty Klimek.

d4ju5wd

Dementuję informacje, że te dwie sprawy cokolwiek łączy - przekazuje Wirtualnej Polsce st. sierż. Szymon Martula, oficer prasowy KPP w Łobzie.

Dane z telefonu Beaty Klimek

Policja odnosi się również do informacji rozpowszechnianych przez męża zaginionej. Jan Klimek twierdzi, że jego żona jest aktywna w mediach społecznościowych.

- Ludzie myślą, że moja żona nie żyje. Ale ona daje ślady swojego istnienia. 23 października była aktywna na TikToku. Teraz - 7 i 8 listopada - znowu była aktywna na TikToku. To co? Ktoś na jej konto wchodzi? I policja o tym wie. Ludzie myślą, że to ja wchodzę na jej konto. A to nieprawda, bo ja nawet nie wiedziałem, że ona ma konto na TikToku - powiedział w rozmowie z "Faktem".

d4ju5wd

To nie jest prawda. Na bieżąco monitorujemy te serwisy i od dnia zaginięcia z telefonu zaginionej nie było żadnych logowań. Pozostaje on nieaktywny - przekazuje nam policja.

Zaginięcie Beaty Klimek

Beata Klimek, mieszkanka Poradza w województwie zachodniopomorskim, jest poszukiwana od 7 października. Kobieta odprowadzała tego dnia rano dzieci na przystanek, z którego odjechały do szkoły. W drodze powrotnej widziała ją sąsiadka, której powiedziała, że "się spieszy".

d4ju5wd

Nikt więcej nie widział już 47-latki. Przed domem jej teściów, z którymi mieszkała, został jej samochód, którym miała pojechać do pracy. Ostatnie logowanie telefonu Beaty miało miejsce w jej wsi.

Poszukiwania Beaty Klimek trwają, a mieszkańcy Poradza nie ustają w wysiłkach, by odnaleźć zaginioną. Wszyscy są zgodni, że kobieta nie opuściła dzieci dobrowolnie.

Czytaj także:

Joanna Zajchowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ju5wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ju5wd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj