Ostatnie dni przed zmianą pogody w Polsce

Niedziela obfitowała w słońce, ale już od poniedziałku pogoda zacznie się pogarszać. Najcieplej będzie na południu, gdzie temperatura sięgnie 21 st. C., a najchłodniej na Pomorzu.

Słoneczna niedziela 9 marca. Turyści na szlaku w Dolinie Kościeliskiej
Słoneczna niedziela 9 marca. Turyści na szlaku w Dolinie Kościeliskiej
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Momot
Paweł Buczkowski

Poniedziałek będzie ostatnim pogodnym dniem w całym kraju. Na południu będzie słonecznie, choć w drugiej połowie dnia na południowych krańcach Górnego Śląska i Małopolski mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Na Wybrzeżu lokalnie wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. Najcieplej będzie na południu, gdzie temperatura sięgnie 21 st. C., a najchłodniej nad morzem, od 8 do 12 st. C.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek© IMGW

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie wzrośnie, a miejscami w całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, szczególnie w południowo-wschodniej Polsce. Temperatura wyniesie od 1 do 4 st. C. na Pomorzu, przez Wielkopolskę, po Ziemię Lubuską. Na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie od 4 do 8 st. C., najcieplej na wschodzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Putin chce zamordować Zełenskiego". Biernacki wymienia też inne cele

Zmiana pogody w nadchodzącym tygodniu

Nadchodzący niż przyniesie większe zachmurzenie i opady deszczu. - Ochłodzenie w pierwszej części tygodnia będzie odczuwalne jedynie na Pomorzu - poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

W drugiej połowie tygodnia spodziewany jest napór chłodnego powietrza, co może sprawić, że przyszły weekend będzie chłodniejszy. Synoptyk zaznaczył, że prognoza może jeszcze ulec zmianie.

W rejonach podgórskich Karpat, zwłaszcza Bieszczad, porywy wiatru wyniosą do 70 km/h. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. - Nadchodzący niż spowoduje, że pojawi się większe zachmurzenie, a także opady deszczu - dodał synoptyk.

źródło: IMGW

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)