Trwa ładowanie...

Wiadomo, ile będzie kosztował remont kamienicy przy Noakowskiego

Kto za to zapłaci?

Wiadomo, ile będzie kosztował remont kamienicy przy Noakowskiego
d6u210h
d6u210h

Co najmniej 500 tysięcy złotych będzie kosztował remont kamienicy przy Noakowskiego - informuje RMF FM. Rzeczoznawca na zlecenie wspólnoty mieszkaniowej wycenił straty po poniedziałkowym wybuchu. Najwięcej będzie kosztował remont windy. Dźwig wpadł do szybu, a eksplozja wyrwała drzwi na wszystkich piętrach. Jego naprawa to koszt ok. 120 tysięcy złotych.

Do wybuchu doszło w poniedziałek przed godziną 13.00. Eksplozja była bardzo silna, szyby w oknach straciły mieszkania aż na trzech kondygnacjach budynku. - Na szczęście nie doszło do pożaru, który spotęgowałby skalę zagrożeń - powiedział WP.pl st. kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej . Eksplozja uszkodziła 10 mieszkań, doszczętnie zniszczony jest lokal na pierwszym piętrze.

Trzeba również wymienić kilkadziesiąt okien i drzwi, a także naprawić instalacje: wodną, elektryczną i gazową. Na pierwszy etap remontu - tak by do mniej zniszczonych lokali mogli wrócić mieszkańcy- potrzeba 150 tysięcy. Odbudowa stropów i ścian to w sumie 300 tysięcy złotych - informuje RMF FM.

Wspólnota ma na koncie 40 tysięcy złotych funduszu remontowego. Koszty naprawy ma ponieść zatem ubezpieczyciel, ale ten pieniądze wypłaci dopiero wówczas, kiedy zakończy się śledztwo prokuratury i znana będzie przyczyna eksplozji oraz wskazany zostanie winny. Mieszkańcy liczą na pomoc miasta, odpowiedź burmistrza dzielnicy ma być znana w poniedziałek.

d6u210h
d6u210h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6u210h
Więcej tematów