Trwa ładowanie...
d12z0b8

Wassermann po przegranej w Krakowie. "Walczono ze mną na różnych płaszczyznach"

Mocna wypowiedź Małgorzaty Wassermann po ogłoszeniu wyników II tury wyborów samorządowych w Krakowie. - Walczono ze mną na różnych płaszczyznach - przyznała gorzko Wassermann na antenie wPolsce.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wassermann po porażce w Krakowie
Wassermann po porażce w Krakowie (PAP)
d12z0b8

W II turze wyborów Majchrowski, jak wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu, zdobył 64,6 proc. głosów. Małgorzata Wassermann zdobyła 35,4 proc. głosów.

- Bardzo dziękuję, którzy dziś oddali na mnie głos. Składam serdeczne gratulacje panu prezydentowi i życzę mu sukcesów, które będą dobre dla Krakowa - powiedziała Małgorzata Wassermann tuż po ogłoszeniu wyników wyborów w Krakowie.

Kandydatka PiS na prezydenta miasta podkreśliła, że start w wyborach nie był dla niej łatwy. Wassermann przyznał, ze pojawiły się pewne mity na jej temat, które wskazywały na to, ze nie chce prowadzić kampanii w Krakowie. - Do moich znajomych dzwonili ludzie ze środowiska Jacka Majchrowskiego z pytaniami, "po co to robicie Małgosi? Ona ma ważniejsze funkcje przed sobą. Robicie jej krzywdę". Walczono ze mną na różnych płaszczyznach - podkreśliła kandydatka PiS.

d12z0b8

ZOBACZ WIDEO: Jacek Majchrowski po raz piąty prezydentem Krakowa

Zacytowała również zasłyszaną rozmowę, w której wyborca z Krakowa powiedział, że zagłosuje na Jacka Majchrowskiego, "bo wie, że nic nie zrobi, a Wassermann będzie stawiać pomniki smoleńskie na każdej ulicy".

Gorzkie słowa o Jakim i Adamowiczu

Na pytanie, czy kampania wyborcza w Krakowie nie ruszyła zbyt późno Wassermann przywołała przegraną Patryka Jakiego w stolicy. - Ja nie chciałabym w żaden sposób krytykować zwłaszcza Patryka Jakiego tylko, że efekt tej pre-kampanii nie dał pożądanego efektu - powiedziała Małgorzata Wassermann na antenie wPolsce.pl.

d12z0b8

Kandydatka PiS zaskoczyła również w przypadku innego miasta. - Jeżeli gdańszczanie wybierają w tych okolicznościach prezydenta Adamowicza po raz kolejny, to wywołuje u mnie pewne zastanowienie. Jest taka refleksja, że może ludziom nie zależy na tym, żeby zawsze być przyzwoitym - stwierdziła Wassermann

ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Wassermann: mam powody do dumy

Przesłuchanie Donalda Tuska

Przypomnijmy, że na jutro zaplanowane jest przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold, którą kieruje Małgorzata Wassermann. O co będzie pytany były premier? Przewodnicząca komisji podkreśliła, że wszystkie obszary związane z aferą Amber Gold są istotne. - Bardzo ciekawe mogą wszystkie wątki, które prowadzą za granicę - powiedziała Wassermann. Nie chciała jednak zdradzić szczegółów.

d12z0b8

- Bo premier był szefem wszystkich ministrów, jak sam często mawiał, brał i bierze na siebie odpowiedzialność za wszystko, co się wydarzyło - zacytowała Tuska Wassermann. Dodała również, ze "wszystko wskazuje na to, że były premier będzie ostatnim świadkiem przed komisją ds. Amber Gold".

W całym kraju frekwencja do godz. 17 wyniosła 38,73 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Rekord padł w Świętokrzyskiem w gminie Bałtów, gdzie mieszkańcy wybierają wójta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wPolsce.pl

d12z0b8

Podziel się opinią

Share
d12z0b8
d12z0b8
Więcej tematów