Trwa ładowanie...

Pokaż się Warszawo – czyli warszawiaków portret własny

Kim jesteśmy? Jak wyglądamy? Zobaczcie wystawę na Podzamczu

Pokaż się Warszawo – czyli warszawiaków portret własny
d1mgrh3
d1mgrh3

Jak wyglądają warszawiacy, jak przedstawiają się innym, czy mają poczucie humoru, czy lubią razem spędzać czas? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą sami mieszkańcy, wprost z portretów i zdjęć reportażowych, które będzie można oglądać na Podzamczu. Otwarcie wystawy "Pokaż się Warszawo" odbędzie w czwartek, 4 lipca o godzinie 18:00.

Zdjęcia zostały wykonane w studiu fotograficznym ustawionym w środku tegorocznej imprezy Wianki nad Wisłą, fotograficy robili także zdjęcia reportażowe. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, pozytywnym odbiorem, otwartością i dużym dystansem do siebie.

Idea projektu fotograficznego dokumentującego warszawiaków AD 2013 zrodziła się w Stołecznej Estradzie kilka miesięcy temu. Pomyśleliśmy, że nasza największa plenerowa impreza w mieście, Wianki nad Wisłą, jest doskonałą okazją do pokazania, jacy są naprawdę dzisiejsi mieszkańcy stolicy– powiedział Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Za obiektywami stanęli fotograficy ze Stowarzyszenia Kulturalnego MUWA – Magdalena Trebert – fotografka portretowa i modowa oraz Jakub Laskowski – absolwent ASP, fotograf, reporter, autor projektu ZZSL. Dawno nie widziałam tak dużo uśmiechniętych, zadowolonych i kolorowych ludzi w jednym miejscu. Jako warszawianka mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz więcej pozytywu wokół nas– powiedziala Magda Trebert.

d1mgrh3

To wydarzenie, na którym jak w soczewce, możemy obserwować zachowania warszawiaków, ich styl bycia, to jak się bawią. Ujawnia się cała różnorodność Warszawy, która stanowi o jej niepowtarzalnym charakterze.* Robiąc zdjęcia na Wiankach miałem okazję zobaczyć z bliska ludzi którzy mnie otaczają, odkrywając przy tym wielość oblicz miasta, których na co dzień nie dostrzegam*. – mówi autor zdjęć reportażowych, Jakub Laskowski.

Podczas dziewięciu godzin pracy fotografowie wykonali łącznie kilka tysięcy zdjęć. Na wystawie zaprezentowanych będzie 36 wybranych zdjęć porterowych i reportażowych. Podczas wernisażu będzie można obejrzeć także relację wideo z akcji foto i imprezy Wianki nad Wisłą. Wystawa potrwa do 24 lipca.

d1mgrh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mgrh3
Więcej tematów