Trwa ładowanie...

Piknik z Klimatem na pl. Zamkowym. "Kulturalnie o niskiej emisji!"

"Choroby, które kiedyś były rzadkie, obecnie stały się powszechne". Zobaczcie relację na żywo

Piknik z Klimatem na pl. Zamkowym. "Kulturalnie o niskiej emisji!"
d1o9iqz
d1o9iqz

Produkcja" własnych ekokosmetyków i przygotowywanie ogródków w słoiku, wielkoformatowa gra planszowa, badanie własnego śladu węglowego - to tylko niektóre atrakcje dziewiątego Pikniku z Klimatem. Ta, największa tego typu plenerowa impreza w Polsce rozpocznie się o 11.30 na placu Zamkowym.

Jego celem jest upowszechnianie w ciekawy i przyjemny sposób, także przez zabawę, wiedzy o ochronie środowiska.
- Tym razem głównym tematem imprezy będzie niska emisja i jej wpływ na mieszkańców stolicy - mówi Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Z udziałem ambasad

Niska emisja to zanieczyszczenia trafiające do powietrza, a pochodzące z samochodów i spalania w mniejszych kotłowniach, domowych piecach węgla o gorszej, jakości i śmieci. Generalnie to zanieczyszczenia, które są emitowane przez kominy o niskiej wysokości oraz paleniska.

Rocznie około czterdzieści pięć tysięcy osób w Polsce umiera przedwcześnie na choroby, których przyczyną jest zanieczyszczenie powietrza. Niska emisja wywołuje miedzy innymi astmę i nowotwory płuc. Niesie także wiele innych groźnych konsekwencji dla całego organizmu. - Choroby, które kiedyś były rzadkie, obecnie stały się powszechne - mówi Jakub Jędrak z organizacji Polski Alarm Smogowy.

d1o9iqz

W Pikniku będą uczestniczyć także ambasady Niemiec i Danii w Polsce. Ich pracownicy pokażą różne rozwiązania na rzecz ochrony środowiska stosowane w tych krajach. Spotkanie na placu Zamkowym potrwa do 16.30.

d1o9iqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o9iqz
Więcej tematów