Trwa ładowanie...

Koronawirus na Mazowszu. Powstała interaktywna mapa zachorowań

Interaktywna mapa została opracowana przez Urząd Marszałkowski. Dzięki niej możemy śledzić aktualny stan zachorowań, zgonów i wyzdrowień w podziale na poszczególne powiaty w województwie mazowieckim. Mapa jest aktualizowana na podstawie codziennych danych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Koronawirus na Mazowszu. Powstała interaktywna mapa zachorowańŹródło: Getty Images
d1rxe0c
d1rxe0c

Koronawirus na Mazowszu. Interaktywna mapa zachorowań

Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii mazowieckiego urzędu marszałkowskiego stworzył interaktywną mapę, dzięki której możemy sprawdzić bieżący stan zachorowań, zgonów i wyzdrowień w poszczególny powiatach województwa mazowieckiego. Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zapewnia, że mapa powstała po to, by przedstawić mieszkańcom województwa bieżącą sytuację dotyczącą zakażeń koronawirusem.

- Zachęcamy do śledzenia tej mapy. Mapa podzielona jest na powiaty Mazowsza. Co bardzo ważne - po najechaniu kursorem na konkretny powiat, który nas interesuje - ukażą się dane dotyczące tylko tego powiat - mówi.

Milewska podkreśliła ponadto, że patrząc na tę mapę widać wyraźnie, iż północne Mazowsze znajduje się w zupełnie innej sytuacji niż centralne, Warszawa, czy południowe. Link do interaktywnej mapy zachorowań znajduje się TUTAJ.

Koronawirus. Mazowieckie. Nowe przypadki zakażenia

Z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jednoznacznie wynika, że na Mazowszu już kolejny dzień szybciej niż zakażonych rośnie liczba ozdrowieńców. W środę 29 kwietnia potwierdzono 42 przypadki wyleczenia z Covid-19. Od początku epidemii łączna liczba zakażonych to 2427 osób. W ciągu ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 36 nowych przypadków zakażenia, zmarło troje pacjentów.

d1rxe0c

Zobacz także:Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rxe0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rxe0c
Więcej tematów