Trwa ładowanie...

Coraz więcej "czarnych punktów wodnych" na Mazowszu

W tym roku na terenie Mazowsza będzie ustawionych 21 nowych „czarnych punktów wodnych”. W Warszawie i okolicach powstanie ich aż siedem!

Coraz więcej "czarnych punktów wodnych" na Mazowszu
d2zm3zg
d2zm3zg

Lato to czas wypoczynku nad wodą. Niestety, również i tragicznych w skutkach wypadków nad akwenami. Najczęściej dochodzi do nich na tzw. dzikich plażach. Tylko w zeszłym roku na terenie Mazowsza doszło do kilkudziesięciu utonięć. Aby zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających i uczulić ich na czyhające na nich zagrożenia, od czterech lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca „czarnymi punktami wodnymi”. W tym roku przybędzie kolejnych 21.

W 2012 r. w całym kraju zgłoszono 509 wypadków tonięcia. W ich wyniku utonęło 449 osób, w tym 409 na wodach ogólnodostępnych. Najwięcej wypadków zanotowano na terenach wiejskich. Rzeki, jeziora oraz stawy i sadzawki okazały się najbardziej niebezpieczne – utonęło w nich w sumie 293 osoby. Są to w większości miejsca niestrzeżone, tzw. dzikie plaże, gdzie nad bezpieczeństwem kąpiących się nie czuwają ratownicy.

Jak podaje Urząd Marszałkowski w Warszawie, miejsc uznawanych za szczególnie niebezpieczne jest coraz więcej. W tym roku na terenie Mazowsza będzie ustawionych 21 nowych „czarnych punktów wodnych”. W Warszawie i okolicach powstanie ich siedem: na plaży po prawej, praskiej stronie Wisły, przy Jeziorku Czerniakowskim, w Parku Hosera w Pruszkowie, nad zbiornikami w miejscowościach Puchały i Moszna oraz w Plecewicach przy wyrobisku gliny (pow. sochaczewski). Cztery punkty staną w regionie radomskim: nad Wisłą – w Zajezierzu (pow. kozienicki), Kępeczkach (pow. kozienicki), Kłudziu (pow. lipski) oraz przy zbiorniku retencyjnym w Pionkach (pow. radomski). Region siedlecki „czarnych punktów wodnych” będzie miał siedem: w Korczówce nad zalewem (pow. łosicki), Mężninie nad Bugiem (pow. łosicki), Albinowie i Mogielnicy przy kopalni piachu (pow. siedlecki), w Kownaciskach przy wyrobisku żwirowym (pow. siedlecki) oraz w Budach Kupientyńskich i Hilarowie przy kopalniach piachu (pow. sokołowski). W regionie ostrołęckim
znaki pojawią się w Prosienicy (pow. ostrowski) i Zazdrości (pow. wyszkowski) przy wyrobiskach żwirowych oraz w Udrzynie nad Bugiem (pow. wyszkowski).

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj