Trwa ładowanie...

Warszawa rekordowo pijana. Straż miejska podsumowuje miniony weekend

126 nietrzeźwych osób, 349 przypadków spożywania alkoholu w miejscach zabronionych ustawą i 209 przypadków zakłócania porządku publicznego

Warszawa rekordowo pijana. Straż miejska podsumowuje miniony weekend
d41rxle
d41rxle

Tylko w ten weekend funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli 126 nietrzeźwych osób. Odnotowano również 349 przypadków spożywania alkoholu w miejscach zabronionych ustawą i 209 przypadków zakłócania porządku publicznego. Zatrzymaliśmy rekordową ilość osób nietrzeźwych. To był pracowity weekend dla warszawskich strażników- czytamy na stronie stołecznej straży miejskiej.

Osoby nietrzeźwe
Aż 126 osób w stanie nietrzeźwości podjęli z ulic Warszawy strażnicy. Najczęściej interweniowali funkcjonariusze z I Oddziału Terenowego, którzy pracują w dzielnicy Śródmieście oraz strażnicy z Oddziału Terenowego VI, którzy patrolują dzielnice: Pragę Pn., Targówek i Białołękę. Większość osób nietrzeźwych przewieziono do SODON.

Zakłócanie porządku publicznego
W pierwszy weekend września strażnicy miejscy odnotowali 209 przypadków zakłócania porządku publicznego. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od mieszkańców Śródmieścia – 68, najrzadziej tego typu przypadki zgłaszali mieszkańcy Ursusa, Wawra oraz Włoch. W większości, sprawcami byli młodzi ludzie, którzy zabawę z lokali gastronomiczno-rozrywkowych przenosili na ulice. Ujawniano więc też przypadki zakłócania spoczynku nocnego.

d41rxle

Spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych ustawą
W ocenie Straży Miejskiej przyczyną zakłócania porządku publicznego jest spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Na ten aspekt zwracali uwagę również mieszkańcy zgłaszając tego typu sytuacje na numer alarmowy 986. Straż odnotowała 349 zdarzeń związanych z naruszeniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Najwięcej zdarzeń ujawniono w dzielnicy Śródmieście (87 zdarzeń). W wyniku podjętych interwencji strażnicy mandatami karnymi ukarali 180 sprawców, w kilku przypadkach skierowane zostaną do sądu wnioski o ukaranie.

Działania „Zmierzch"
Równolegle z rutynowymi działaniami prewencyjnymi w piątkowy i sobotni wieczór strażnicy prowadzili działania w ramach akcji „Zmierzch". Wytypowane rejony stolicy (tereny blokowisk, okolice klubów i dyskotek oraz sklepów monopolowych, obszar komunikacji miejskiej) patrolowało 74 funkcjonariuszy. W wyniku wzmożonych kontroli wytypowanych miejsc mandatami karnymi ukarano 89 sprawców wykroczeń, kolejnych 62 pouczono. W większości interwencje dotyczyły ujawnionych przypadków zakłócania porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Działania w ramach akcji „Zmierzch" są realizowane cyklicznie w każdy weekend od 2012 uroku. To odpowiedź straży miejskiej na zgłoszenia mieszkańców, którzy wskazywali, że grupy, szczególnie młodych ludzi, najczęściej pod wpływem alkoholu, zakłócają porządek publiczny, spoczynek nocny, spożywają alkohol czy dopuszczają się aktów wandalizmu.

d41rxle
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41rxle
Więcej tematów