Trwa ładowanie...

Warszawa. Kilkadziesiąt tysięcy pszczół na Kabatach, tuż przy stacji metra

Metro Warszawskie uspokaja – pasażerowie nie powinni obawiać się tłoku w komunikacji. Na Kabatach bowiem zamieszkało 5 nowych rodzin pszczół, każda z nich liczy 10 tys. owadów.

Warszawa. Kilkadziesiąt tysięcy pszczół na Kabatach, tuż przy stacji metraŹródło: Metro Warszawskie, fot: Metro Warszawskie
d2z1hpf
d2z1hpf

Na Kabatach, przy ulicy Wilczy Dół, powstało drewniane osiedle dla ok. 50 tys. pszczół. Metro Warszawskie kupiło pięć drewnianych uli, które zajęły pszczoły z gatunku Carnica. O bzyczących lokatorów będzie dbać wykwalifikowany pszczelarz.

Osiedle pszczół na Kabatach jest ogrodzone ze względów bezpieczeństwa. Pszczół na razie jest 50 tysięcy, ale przedstawiciele Metra zaznaczają, że wiosną, kiedy zaczną zbierać nektar, na pewno będzie ich więcej.

Latem na Kabatach pojawiły się łąki kwietne. Są też lipy, czyli warunki dla pszczelej aktywności idealne. Pracownicy spółki podkreślają, że jednak najpierw owady muszą odpocząć po przeprowadzce i przygotować się na zimę.

Źródło: Metro Warszawskie

Metro Warszawskie zapewnia, że pszczoły wzbogacą nie tylko ursynowski ekosystem, ale zaopatrzy mieszkańców w miód. "Miód Kabacki" ma pojawić się na organizowane przez Metro Warszawskie festynach i imprezach plenerowych. Pierwsze miodobranie być może już w kwietniu.

d2z1hpf

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Andrzej Duda skierował ustawę PiS do TK. Prezydencki rzecznik tłumaczy powody

d2z1hpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z1hpf
Więcej tematów