Trwa ładowanie...
d4mr3el
d4mr3el
x-news/TVN 24

W tureckich mediach zawrzało. Merkel w nazistowskim mundurze. "Sojusznicy wbili nam nóż w plecy"

W tureckiej prasie zawrzało po tym jak parlament niemiecki uznał w czwartek masakrę ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim za ludobójstwo. Angela Merkel w nazistowskim mundurze czy ucharakteryzowana na podobiznę Adolfa Hitlera to tylko niektóre ze sposobów, w jaki Turcy wyrażali swoje oburzenie w związku z przyjęciem przez Bundestag uchwały.
Share
d4mr3el

W ostrym tonie stanowisko Niemiec komentują przede wszystkim gazety prorządowe. "Sabah" zatytułował artykuł "Sojusznicy wbili nam nóż w plecy". Z kolei "Star" umieściła na swojej stronie tytułowej zdjęcie Merkel, na którym imię i nazwisko kanclerz Niemiec napisane są tak aby przypominały wąsy Adolfa Hitlera. Artykuł natomiast nosi tytuł "Wszystko dla PKK", co jest nawiązaniem do Partii Pracujących Kurdystanu, które Turcja i Stany Zjednoczone uznały za organizację terrorystyczną. "Sozcu" opublikował wizerunek Angeli Merkel w mundurze nazistowskim.

W czwartek niemiecki parlament przyjął uchwałę, która uznaje masakrę dokonaną przez imperium osmańskie na Ormianach podczas pierwszej wojny światowej za ludobójstwo. Uchwałę Bundestagu poparły w głosowaniu wszystkie kluby parlamentarne. Niemieccy parlamentarzyści uznali także współodpowiedzialność ówczesnych Niemiec za tragedię Ormian mieszkających na terenie Imperium Osmańskiego.

"Bundestag ubolewa z powodu niesławnej roli Rzeszy Niemieckiej, która jako główny wojskowy sojusznik imperium ottomańskiego mimo jednoznacznych informacji także ze strony niemieckich dyplomatów i misjonarzy o zorganizowanym wypędzaniu i wyniszczaniu Ormian nie próbowała wstrzymać tego przestępstwa przeciwko ludzkości" - piszą w uchwale jej autorzy.

d4mr3el

Podziel się opinią

Share
d4mr3el
d4mr3el
Więcej tematów