Trwa ładowanie...
dtn4952

W Krakowie biznes połączył się z nauką. Nastąpi rewolucja technologiczna?

Krakowska uczenia podpisała porozumienie z funduszem inwestycyjnym. Dzięki współpracy nauki i biznesu studenci AGH będą mogli lepiej dopasować się do wymogów stawianych przez rynek i konkurować na arenie międzynarodowej w branży nowych technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Krakowie biznes połączył się z nauką. Nastąpi rewolucja technologiczna?
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
dtn4952

Celem porozumienia jest inwestowanie - na wczesnym etapie rozwoju - w innowacyjne przedsięwzięcia, w tym w projekty badawczo-rozwojowe oraz unikalne technologie, bazujące na projektach AGH.

Jak oceniają obie strony porozumienia, inicjatywa jest olbrzymią szansą dla naukowców, by wprowadzić do codziennego użytku opracowywane przez AGH technologie.

W ramach współpracy spółka INNOAGH dokonywać będzie rozpoznania i wstępnej analizy prowadzonych prac naukowo-badawczych, które mają realne szanse na odniesienie sukcesu rynkowego.

dtn4952

Przedstawiciele inwestorów zajmą się analizami biznesowymi. Ostatecznym krokiem będzie połączenie wiedzy i powołanie nowej firmy, która rozwinie projekt i wprowadzi go na rynek.

Pomysł bardzo dobrze ocenia Paweł Gniadkowski, przedsiębiorca z wieloletnim stażem zarządzania w branży nowych technologii.

- Obszarem, co do którego nie możemy mieć kompleksów, jest technologia. Mamy wybitnych specjalistów, którzy tworzą rozwiązania na najwyższym światowym poziomie. Niestety pozostałe elementy ekosystemu, moim zdaniem, są jeszcze niedojrzałe lub po prostu nie istnieją. Zdecydowanie brakuje rozwiązań systemowych, prawnych, wsparcia władz lokalnych. Dużo trudniej jest też uzyskać mądre finansowanie. Idziemy w dobrym kierunku, ale jeszcze daleka droga przed nami – mówi Wirtualnej Polsce Gniadkowski z platformy obido.pl

To właśnie powołanie nowej spółki, może realnie zmienić krakowski biznes i naukę. Dzięki nowemu spojrzeniu na biznes, będziemy mogli wyróżniać się na arenie międzynarodowej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dtn4952

Podziel się opinią

Share
dtn4952
dtn4952
Więcej tematów