Trwa ładowanie...
d2rxfgn

W Gdańsku spłonął kolejny samochód. Strażacy: to podpalenie

Kolejny samochód spłonął w Gdańsku. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszczętnie spłonął pojazd zaparkowany w Łostowicach. Strażacy jako przyczynę ognia podają podpalenie. W efekcie pożaru nikt nie został ranny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gdańsku spłonął kolejny samochód. Strażacy: to podpalenie
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d2rxfgn

- Około godziny 1.30 odebraliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu Peugeot zaparkowanego przy ul. Jeleniogórskiej. Pojazd doszczętnie spłonął. Od rana prowadzone są czynności dochodzeniowo-śledcze - mówi Wirtualnej Polsce Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Właściciel pojazdu został już przesłuchany. Policja cały czas rozpytuje świadków akcji. Oględziny wraku pojazdu i miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa zostaną dopiero przeprowadzone w ciągu kilku najbliższych godzin.

- Akcja gaśnicza trwała ok. pół godziny. Poza samochodem niewielkiemu uszkodzeniu uległ skuter. Według naszej oceny przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie – mówi Wirtualnej Polsce Jakub Zambrzycki, rzecznik prasowy gdańskiej straży pożarnej.

To kolejny tak dziwny wypadek w gdańskich Łostowicach w odstępie kilku miesięcy. W połowie sierpnia palił się samochód marki Audi, stojący w hali garażowej budynku przy ul. Hokejowej. Wówczas również udało się uniknąć ofiar. Nie wiadomo dlaczego pojazd zajął się ogniem.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rxfgn

Podziel się opinią

Share
d2rxfgn
d2rxfgn