Trwa ładowanie...
dsa64x2

W Gdańsku rozpoczęły się 11. obchody Święta Miasta

Koncert Pawła Kukiza, test wiedzy o mieście oraz wyścigi smoczych łodzi - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla mieszkańców i turystów z okazji gdańskich „Dni miasta”. Impreza potrwa od piątku aż do niedzieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gdańsku rozpoczęły się 11. obchody Święta Miasta
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
dsa64x2

Święto miasta jest obchodzone, aby uczcić wydarzenie, które miało miejsce 25 maja 1457 roku. Wówczas król Polski Kazimierz IV Jagiellończyk nadał herbowi miejskiemu swym przywilejem złotą koronę do istniejących dwóch krzyży. Tym samym monarcha uszlachetnił symbol miasta.

W centralnym punkcie obchodów na Targu Węglowym w sobotę i niedzielę odbywać się będą prezentacje artystyczne przygotowane przez miejskie instytucje kultury m.in. występy zespołów wokalno-muzycznych, quiz wiedzy o Gdańsku z finałem w audytorium Akademii Sztuk Pięknych, zagadki związane z gdańskimi kamieniczkami.

W sobotę o godz. 10 będzie można wziąć udział w Rodzinnym Biegu Gdańszczan, a o 15.45 zobaczyć paradę jednostek pływających na Motławie. Przy Pobrzeżu Rybackim (okolice hotelu Hilton) zacumuje na Motławie żaglowiec „Generał Zaruski” od godz. 11 do 15.30 będzie można wejść na pokład i poznać historię żaglowca oraz załogę. O godz. 20.30 na scenie przy Targu Węglowym wystąpi zespół Curly Heads, którego koncert zakończy pokaz sztucznych ogni.

dsa64x2

Niedziela przyniesie atrakcje dla rodzin. W godz. 10-12 odbędzie się wspólne Śniadanie po Gdańsku, o godz. 12 począwszy od Złotej Bramy ulicą Długą przejdzie tradycyjnie historyczna parada, a o 15.50 na scenie przy Targu Węglowym odbędzie się premiera „Piosenki o Gdańsku”. Na zakończenie święta o godz. 18 na Targu Węglowym wystąpi Jan Konop Big Band i Chór Sceny Muzycznej Gdańsk.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów