Trwa ładowanie...

Uwaga na utrudnienia ruchu. W Krakowie zaczyna się sezon remontów nakładkowych

• Ruszają remonty nakładkowe na krakowskich drogach
• Będzie sporo utrudnień w ruchu
• To najlepsza forma remontu ulic

Share
Uwaga na utrudnienia ruchu. W Krakowie zaczyna się sezon remontów nakładkowych
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3hup8w

W Krakowie rozpoczynają się spore modernizacje dróg. W jednym czasie będzie remontowanych kilkanaście odcinków, przez co kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. W marcu przeprowadzone będą prace nakładkowe.

- Dzięki temu mamy mniej napraw awaryjnych. Początkowo zakładaliśmy, że nakładki wytrzymają przez dwa, trzy lata, do czasu gruntownych remontów, ale już teraz widzimy, że ich trwałość jest dłuższa. Poza tym kierowcy odczuwają większy komfort jazdy, bo asfalt wymieniany jest na długim odcinku - mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jak mówią urzędnicy, system nakładkowy stosowany jest tam, gdzie nie ma potrzeby wymiany podziemnego uzbrojenia czy podbudowy, ale do naprawy kwalifikuje się tylko nawierzchnia.

d3hup8w

W tym roku do naprawy zostały wytypowane ulice: Piastowska (od ul. Bronowickiej do ul. J. Lea), al. Focha (dokończenie), Wielicka (od ul. Malborskiej do ul. Dworcowej cztery pasy oraz od ul. Dworcowej w przeciwnym kierunku jeden pas) ul. Gen. A. Fieldorfa Nila, ul. Tetmajera (rejon od ul. Truszkowskiego do ul. Pod Strzechą), ul. Wiślicka, ul. Pińczowska, ul. Powstańców, ul. Meissnera, ul. Heltmana (od ul. Kamieńskiego do ul. Jerozolimskiej), al. Kijowska (od ul. Lea do ul. Królewskiej) i ul. Weissa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3hup8w

Podziel się opinią

Share
d3hup8w
d3hup8w
Więcej tematów