Trwa ładowanie...

Uwaga na gwałtowne burze. Minionej nocy pioruny zniszczyły trzy domy

• Synoptycy ostrzegają przed burzami • W nocy pioruny spowodowały trzy pożary • Dwie osoby zostały hospitalizowane • Straty szacowane są na kilkaset tysięcy złotych
Share
Uwaga na gwałtowne burze. Minionej nocy pioruny zniszczyły trzy domy
Źródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d1c5t43

To już kolejny dzień, gdy synoptycy ostrzegają przed wystąpienia burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie szacuje, że niebezpieczne zjawiska atmosferyczne pojawią się w godzinach popołudniowych.

"Między 12.00 a 23.00 w Krakowie może spaść nawet do 25 mm deszczu na metr sześcienny, a porywy wiatru osiągną maksymalnie 65 km/h. Według prognoz, do niedzieli włącznie możliwe jest występowanie deszczu z lokalnymi burzami. Temperatura ma się wahać między 22 a 26 stopniami Celsjusza." - informuje IMG.

Miniona noc była bardzo niespokojna w całym województwie. Najbardziej gwałtowne burze przeszły nad Limanową. Po uderzeniach piorunów doszło do trzech pożarów, a dwie osoby musiały zostać hospitalizowane.

d1c5t43

- Mieliśmy ręce pełne roboty, w dodatku w międzyczasie zderzyły się dwa samochody osobowe - mówi Tomasz Pawlik z PSP w Limanowej.

Obecnie szacowane są straty, które, według wstępnych obliczeń, już sięgają kilkuset tysięcy złotych.

Strażacy apelują o zabezpieczenie swoich posesji i unieruchomienie elementów, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1c5t43

Podziel się opinią

Share
d1c5t43
d1c5t43
Więcej tematów