Trwa ładowanie...

Urodziny Radia Maryja. Zbigniew Ziobro dziękuje Tadeuszowi Rydzykowi

W uroczystościach z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczyli czołowi politycy PiS. Oprócz ministra sprawiedliwości głos zabrał też szef MON Mariusz Błaszczak. List wysłał przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. Sam Tadeusz Rydzyk bronił bpa Edwarda Janiaka.

Share
Urodziny Radia Maryja. Zbigniew Ziobro: chciałbym się ukłonić zaangażowanym w przedsięwzięcie
Urodziny Radia Maryja. Zbigniew Ziobro: chciałbym się ukłonić zaangażowanym w przedsięwzięcieŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d2d60zg

W Toruniu trwają uroczystości związane z 29. rocznicą powstania Radia Maryja. Z powodu pandemii koronawirusa w Polsce obchody są skromniejsze niż w poprzednich latach. Na mszy św. pojawiło się kilkunastu polityków PiS. Wśród nich byli m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Pojawili się też byli szefowie MON Antoni Macierewicz oraz resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Urodziny Radia Maryja. Zbigniew Ziobro: chciałbym się ukłonić zaangażowanym w przedsięwzięcie

W trakcie mszy przemówił m.in. prokurator generalny, który przywołał słowa Jana Pawła II o wartościach, na których zbudowana jest Polska. - Możemy mieć siłę i przekonanie, że obronimy to, co piękne, ponieważ są i byli ludzie, którzy przez lata tworzyli tak piękne dzieła, jak Radio Maryja - powiedział Ziobro. Polityk podziękował Tadeuszowi Rydzykowi. - Chciałbym się ukłonić wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie służby Bogu i Polsce - zwrócił się do redemptorysty.

d2d60zg

Głos na żądanie szefa toruńskiej rozgłośni zabrał też Błaszczak, który podkreślił, że czuje się członkiem rodziny Radia Maryja. Zaznaczył, że ma świadomość, że części dzieł nie byłoby, "gdyby nie wieloletnie poświęcenie ojców redemptorystów". List do Rydzyka wysłał szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, który zapewniał o "życzliwej pamięci". Wcześniej odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy.

Rocznica powstania Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk: bp Edward Janiak współczesnym męczennikiem

Na koniec Rydzyk podziękował za wszystkie życzenia. Zwrócił uwagę na wsparcie finansowe, jakie rozgłośnia dostaje od wielu osób. - Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka - powiedział. Zaapelował również do wiernych, aby nie zapominali o utrzymywaniu kościołów. Dyrektor Radia Maryja bronił też ks. bpa Edwarda Janiaka, którego nazwał "współczesnym męczennikiem". Według Rydzyka nie można oskarżać duchownych bez podawania dowodów.

Imieniny Barbary. Plotki o Barbarze Skrzypek. Wymijający komentarz Radosław Fogla

Źródło: radiomaryja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2d60zg

Podziel się opinią

Share
d2d60zg
d2d60zg
Więcej tematów