Qaqwqwrqw

Uprowadzenie Chińczyka z restauracji. Jest akt oskarżenia

Zapadły decyzje ws. uprowadzenia Chińczyka z gdańskiej restauracji. Mężczyzna był bity i duszony. Sprawcy, którzy żądali od niego zwrotu pieniędzy, trafili do aresztu. Prokuratura skierowała przeciwko nim akt oskarżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Rejonowa Gdańsk–Śródmieście skierowała w tej sprawie akt oskarżenia
Prokuratura Rejonowa Gdańsk–Śródmieście skierowała w tej sprawie akt oskarżenia (PAP, Fot: Adam Warżawa)
Qaqwqwrqw

Prokuratura Krajowa poinformowała, że kobieta i mężczyzna, którzy 4 września 2018 r. uprowadzili z ogródka gdańskiej restauracji Chińczyka, usłyszeli zarzuty. Nie przyznali się do winy. Obydwoje trafili do aresztu. Prokuratura skierowała przeciwko nim akt oskarżenia.

58-letni mężczyzna i 63-letnia kobieta odpowiedzą za pozbawienie wolności Chińczyka, zmuszanie go do "określonego zachowania" oraz rozbój.

Sytuacja rozegrała się na oczach klientów restauracji. Do przebywającego w niej Chińczyka podeszła kobieta i zażądała zwrotu 30 tys. euro. Doszło do kłótni. Do kobiety dołączyło dwóch mężczyzn, jeden z nich udawał policjanta.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Austriacki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

W pewnym momencie Chińczyka siłą wyprowadzono do samochodu. Wywieziono go w okolice stoczni i zaczęto bić oraz dusić. Napastnicy zabrali mu portfel, telefon komórkowy oraz dokumenty.

Następnie Chińczyka wypchnięto z samochodu. Kobieta i mężczyzni uciekli. Dwoje z nich zatrzymano tego samego dnia. Człowiek, który podawał się za policjanta, jest poszukiwany listem gończym.

Qaqwqwrqw

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw