Trwa ładowanie...

Ukraina twierdzi, że Rosja zgromadziła na jej granicy 45 tys. żołnierzy

Rosja nadal gromadzi swe wojska na granicy z Ukrainą, a liczba znajdujących się tam żołnierzy sięgnęła 45 tys. - oświadczył rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.

Share
Ukraina twierdzi, że Rosja zgromadziła na jej granicy 45 tys. żołnierzy
Źródło: AFP, fot: Dmitry Serebryakov
d4j721r

- Według stanu na godzinę 11.00 na granicy zgromadzono 45 tys. żołnierzy sił zbrojnych wojsk wewnętrznych Federacji Rosyjskiej - powiedział Łysenko na briefingu w Kijowie. Dodał, że żołnierze ci mają do dyspozycji 160 czołgów, 1350 transporterów opancerzonych, 390 sztuk uzbrojenia artyleryjskiego i do 150 wieloprowadnicowych wyrzutni artyleryjskich pocisków rakietowych BM-21 Grad, jak też 192 samolotów bojowych i ponad sto śmigłowców bojowych.

Poinformował również, że operacja antyterrorystyczna przeciwko prorosyjskim separatystom przebiega pomyślnie. - Okrążenie Doniecka i Ługańska jest prawie całkowite. Trwają zacięte walki o teren oddzielający obwody doniecki i ługański - powiedział.

Według niego rebelianci "przebierają się i uciekają z Doniecka. Ponadto w mieście Krasnyj Łucz nie wypuszczają mieszkańców z miasta, tworząc w ten sposób żywe tarcze".

d4j721r

Podziel się opinią

Share
d4j721r
d4j721r
Więcej tematów