Trwa ładowanie...
d28imz8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina twierdzi, że Rosja zgromadziła na jej granicy 45 tys. żołnierzy

Rosja nadal gromadzi swe wojska na granicy z Ukrainą, a liczba znajdujących się tam żołnierzy sięgnęła 45 tys. - oświadczył rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina twierdzi, że Rosja zgromadziła na jej granicy 45 tys. żołnierzy
(AFP, Fot: Dmitry Serebryakov)
d28imz8

- Według stanu na godzinę 11.00 na granicy zgromadzono 45 tys. żołnierzy sił zbrojnych wojsk wewnętrznych Federacji Rosyjskiej - powiedział Łysenko na briefingu w Kijowie. Dodał, że żołnierze ci mają do dyspozycji 160 czołgów, 1350 transporterów opancerzonych, 390 sztuk uzbrojenia artyleryjskiego i do 150 wieloprowadnicowych wyrzutni artyleryjskich pocisków rakietowych BM-21 Grad, jak też 192 samolotów bojowych i ponad sto śmigłowców bojowych.

Poinformował również, że operacja antyterrorystyczna przeciwko prorosyjskim separatystom przebiega pomyślnie. - Okrążenie Doniecka i Ługańska jest prawie całkowite. Trwają zacięte walki o teren oddzielający obwody doniecki i ługański - powiedział.

Według niego rebelianci "przebierają się i uciekają z Doniecka. Ponadto w mieście Krasnyj Łucz nie wypuszczają mieszkańców z miasta, tworząc w ten sposób żywe tarcze".

d28imz8

Podziel się opinią

Share

d28imz8

d28imz8
Więcej tematów