Trwa ładowanie...
ycipk-351uca

Tygrysy w poznańskim zoo są w złym stanie. Chodzi o ich psychikę

- Tygrysy są w bardzo złym stanie psychicznym - informuje Małgorzata Chodyła z poznańskiego zoo. To tam trafiły zwierzęta, których transport zatrzymano na polsko-białoruskiej granicy. Kilka osobników ma być w tak silnej depresji, że nie chce jeść.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z siedmiu tygrysów, których transport zatrzymano na polsko-białoruskiej granicy
Jeden z siedmiu tygrysów, których transport zatrzymano na polsko-białoruskiej granicy (East News)
ycipk-351uca

W czwartek siedem tygrysów zostało przetransportowanych do poznańskiego ogrodu zoologicznego z polsko-białoruskiej granicy. Ciężarówka z egzotycznymi zwierzętami uwięzionymi w niewielkich klatkach wyjechała z Rzymu 22 października. Jechała do Dagestanu - republiki Federacji Rosyjskiej.

– Były potwornie odwodnione, wygłodzone i doprowadzone do straszliwego stanu psychicznego. Niektóre tygrysy, mimo pełnego odpoczynku, izolacji, spokojnego snu, ciepła opiekunów nadal są niespokojne i nieufne. Nie ma co się dziwić, po tym co przeżyły, dlatego nie wiemy, jak to się dalej potoczy. Jesteśmy ostrożni w rokowaniach, ale robimy wszystko co w naszej mocy – poinformowała Małgorzata Chodyła rzecznik prasowy poznańskiego zoo w rozmowie z TVP Info.

– Tygrysy są w bardzo złym stanie psychicznym. Tylko fizycznie czują się lepiej, co w tej chwili nie rozstrzyga, czy uda nam się je uratować. Kilka osobników, o które bardzo się martwimy, są w tak silnej depresji, że nie zawsze podejmują jedzenie - dodaje. - Nie wiemy, czy wynika to tylko z traumy po trudnych przejścia. One właściwie były przygotowywane na śmierć w tych skrzyniach - podkreśla Chodyła.

ycipk-351uca

Zobacz też: Policja w kościele. "Bezradność emocjonalna księży"

Według niej wszystko wskazuje na to, że osoby, które przygotowywały tygrysy do przewozu, były świadome tego, że zwierzęta mogą nie przeżyć tej podróży.

ycipk-351uca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: tvp.info

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-351uca

ycipk-351uca
ycipk-351uca