Trwa ładowanie...

TVP zmienia zdanie. Nie będzie Koncertu Muzyki Polskiej Piosenki w Kielcach

Telewizja Polska wycofała się ze swojego wcześniejszego pomysłu.

TVP zmienia zdanie. Nie będzie Koncertu Muzyki Polskiej Piosenki w KielcachŹródło: Agencja Gazeta, fot: Wojciech Surdziel
d25b9tc
d25b9tc

Po tym, jak władze Opola wypowiedziały umowę organizacji festiwalu, prezydent miasta zapowiadał, że impreza mimo wszystko właśnie się tam odbędzie, Jacek Kurski natomiast - że przeniesie imprezę gdzie indziej. W zaistniałej sytuacji we czwartek radni sejmiku opolskiego zaapelowali do samorządowców z innych części Polski o nieprzejmowanie organizacji festiwalu.

Jak się okazuje, TVP postanowiło postawić na swoim i zorganizować festiwal polskiej piosenki gdzie indziej i pod inną nazwą. Jak poinformowało w piątek (26 maja) Radio Zet, organizacji podjęły się Kielce. Za stronę artystyczną festiwalu w całości odpowiadać miała Telewizja Polska - bez ingerencji władz Kielc. Koncert odbywałby się w amfiteatrze Kadzielnia. Umowa miała zostać podpisana w ciągu kilku dni, gdy z urlopu wróci prezydent miasta.

I gdy już wszyscy odetchnęli z ulgą, członek zarządu Telewizji Polskiej Maciej Stanecki w piątek po południu poinformował serwis wirtualnemedia.pl, że... imprezy nie będzie.

- Nie będzie koncertów TVP w Kielcach w dniach 9-11 czerwca - powiedział w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

d25b9tc

Telewizja Polska postanowiła zrezygnować z organizacji koncertu w tym terminie w jakimkolwiek innym mieście. Powód? Brak czasu. Okazało się, że wielu artystów, którzy mieliby wystąpić podczas Koncertu Muzyki Polskiej Piosenki w Kielcach, ma albo już zajęte terminy, albo zaplanowane urlopy. Są również i tacy, którzy, ze względu na ostatnie kontrowersje, nie chcą mieć w tym roku nic wspólnego z aferą wokół opolsko-kieleckiego festiwalu. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, TVP wciąż ma jednak nadzieję, że impreza dojdzie do skutku, ale jesienią. Władze telewizji wierzą, że do tego czasu wszyscy zapomną o tym głośnym muzyczno-politycznym skandalu.

d25b9tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25b9tc
Więcej tematów