Trwa ładowanie...
d376jry
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turecka artyleria zabiła w Syrii 55 islamistów

• Turcja ostrzelała pozycje Państwa Islamskiego w północnej Syrii
• Artyleria wzięła odwet za ataki rakietowe ISIS
• W ostrzale zginęło 55 bojowników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tureckie armatohaubice w czasie ćwiczeń
Tureckie armatohaubice w czasie ćwiczeń (kkk.tsk.tr)
d376jry

W odwecie za ataki rakietowe turecka artyleria ostrzelała w sobotę wieczorem obiekty Państwa Islamskiego w północnej Syrii, zabijając 55 jego bojowników - poinformowały w niedzielę tureckie źródła wojskowe.

Według nich ogień artylerii skierowano na rejony miejscowości Suran i Tal El Hisn na północ od Aleppo oraz na okolice miejscowości Baragidah i Kuksacik, niszcząc także trzy instalacje rakietowe i trzy pojazdy.

Wcześniej w sobotę w atakach lotniczych kierowanej przez USA koalicji zginęło w Syrii 48 bojowników Państwa Islamskiego - podała państwowa turecka agencja Anadolu.

d376jry

Sąsiadujące z kontrolowanym przez Państwo Islamskie terytorium Syrii przygraniczne tureckie miasto Kilis było w ostatnich tygodniach regularnie ostrzeliwane rakietami. Kilis leży około 60 kilometrów na północ od będącego obecnie sceną zażartych walk największego syryjskiego miasta Aleppo.

Turcja systematycznie odpowiada ogniem na ostrzał prowadzony z północnej Syrii przez Państwo Islamskie, ale twierdzi, że ma trudności z dosięgnięciem celów ruchomych pociskami haubic.

Według Anadolu wskutek ataków rakietowych zginęło dotąd w Kilis około 20 ludzi, a blisko 70 innych zostało rannych.

d376jry

Podziel się opinią

Share

d376jry

d376jry
Więcej tematów