Trwa ładowanie...
d313lo9

Tragiczny wypadek pod Lublinem. Pięć osób nie żyje

• Tragedia pod Lublinem • Bus przewożący pasażerów uderzył w naczepę ciężarówki • 5 osób nie żyje, 2 osoby są w stanie ciężkim
Share
d313lo9

Do wypadku doszło na obwodnicy Lublina w ciągu dróg krajowych S-17 i S-12 (między węzłami Sławinek i Czechów), na jezdni prowadzącej w kierunku Chełma i Zamościa. Zderzył się tam bus przewożący pasażerów z TIR-em. - Oba pojazdy są na ukraińskich numerach rejestracyjnych - poinformował Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciężarówką zatrzymał się na pasie serwisowym. Z nieznanych przyczyn w tył naczepy uderzył bus, którym podróżowało 7 osób.

d313lo9

- Pięć osób zginęło w wypadku. Dwie osoby - kierowcę busa i pasażerkę, w stanie ciężkim, przewieziono do szpitala - poinformowała Wirtualną Polskę rzecznik prasowa lubelskiej policji nadkom. Renata Laszczka-Rusek. Ofiary śmiertelne to trzy kobiety i dwóch mężczyzn.

Wszystkie poszkodowane osoby to podróżujący busem, który został praktycznie zmiażdżony podczas zderzenia. Strażacy musieli rozcinać wrak, by wydobyć pasażerów.

Kierowcy i pasażerowi ciężarówki nic się nie stało.

Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, technicy, ustalane są okoliczności zdarzenia oraz tożsamość ofiar. Wiadomo, że zarówno kierowca busa, jak i ciężarówki, byli trzeźwi.

Droga S-12 w kierunku na Lublin jest zablokowana. Policja apeluje do wszystkich kierowców jadących od strony Warszawy o podróż alternatywną drogą krajową.

d313lo9

Podziel się opinią

Share
d313lo9
d313lo9
Więcej tematów