Trwa ładowanie...

Totalna zmiana w pogodzie. Rozleje się "południowo-wschodni żar”

Pogoda. Po naprawdę zimnym poranku czeka nas zmiana. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej, a w przyszłym tygodniu nawet upalnie. Niedziela będzie przełomowym dniem. Temperatura poszybuje nawet do 32 stopni.
Share
Pogoda. "Pia" sprawi, że już od poniedziałku nad obszar całej Polski rozleje się "południowo-wschodni żar”
Pogoda. "Pia" sprawi, że już od poniedziałku nad obszar całej Polski rozleje się "południowo-wschodni żar”Źródło: WXCharts
dohqpkb

W najbliższych dniach warto przyjrzeć się ośrodkowi wyżowemu Pia, a głównie jego wędrówce przez Europę, bo przyniesie on spore zmiany w temperaturze. W czwartek "Pia" zacznie nasuwać się na nasz kontynent i znajdzie się na pograniczu Zatoki Biskajskiej i Francji. W piątek obejmie centralną Francję, a w sobotę Niemcy.

Jak wyjaśniają synoptycy Cumulusa, póki centrum wyżu będzie na zachód od Polski (nad Francją, czy Niemcami), to do Polski z północnego zachodu i z zachodu napływać będą wprawdzie nieco cieplejsze, ale atlantyckie masy powietrza. Stąd w najbliższych dniach będzie coraz cieplej i w sobotę na przeważającym obszarze odnotujemy około 25 stopni.

Pogoda na czwartek

W czwartek pogodę na przeważającym obszarze Polski kształtował będzie skraj układu wyżowego z centrum znad Zatoki Biskajskiej i zachodniej Francji.
Jedynie na południowym wschodzie kraju oddziaływać będzie jeszcze zatoka niżowa związana z niżami znad wschodniej Ukrainy i Bułgarii i tutaj pogodę pogarszał nam będzie front atmosferyczny.

dohqpkb

Z kierunków zachodnich zaczną docierać cieplejsze masy powietrza.

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Na niebie pojawiać się będą chmury pierzaste i kłębiaste, które od czasu do czasu przysłaniać będą promienie słoneczne.

Jedynie na południowym wschodzie Polski (od Śląska i Małopolski przez Podkarpacie i Lubelszczyznę po Świętokrzyskie) po miejscami jeszcze pogodniejszym poranku, w ciągu dnia będzie się chmurzyć i występować będą opady deszczu.

W ciągu dnia termometry wskażą od 11 st. C na południowym wschodzie do 22 st. C na zachodzie kraju. Chłodniej będzie na Żywiecczyźnie, na Podhalu i Nowosądecczyźnie, tutaj od 6 do 9 st. C.

dohqpkb

Na Podkarpaciu, w Małopolsce i na południu Śląska opady deszczu będą intensywniejsze, tutaj przez cały dzień spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.

Pogoda na piątek

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Jedynie na zachodzie i na północy Polski, a do południa także na Podkarpaciu i w Tatrach będzie się mocnej chmurzyć i tutaj od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a po południu może również miejscami zagrzmieć.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 20 do 22 st. C. Cieplej do 25 st. C będzie w zachodniej Polsce.

dohqpkb

Pogoda na sobotę

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie jedynie na południowym wschodzie kraju (na Południu Lubelszczyzny, na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na południu Świętokrzyskiego i Śląska).

Na pozostałym obszarze (na zachodzie, w centrum i na północy) po pogodnym poranku, w ciągu dnia pojawiać się będą wypiętrzone chmury kłębiaste, z których do czasu do czasu popada przelotny deszcz, a południu może także miejscami zagrzmieć.

dohqpkb

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 23 do 26 st. C. Chłodniej będzie tylko na przedgórzu oraz na samym morzem.

Pogoda. Kontrast temperatury, potem "południowo-wschodni żar”

Przełomowym dniem będzie niedziela, bo tego dnia centrum wyżu Pia znajdzie się nad Polską. Pojawi się dość spory kontrast temperatury – od 23 stopni na wschodzie do 30 na zachodzie.

Położenie "Pia" sprawi, że już od poniedziałku nad obszar całej Polski rozleje się "południowo-wschodni żar” i temperatura w całym kraju wystrzeli w górę.

O ile jeszcze w poniedziałek i we wtorek temperatura będzie nieco zróżnicowana, to już od środy minimum do końca tygodnia temperatura będzie bardziej wyrównana i wyniesie nawet 32 kreski.

Sprawdź najnowszą prognozę pogody na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dohqpkb

Podziel się opinią

Share
dohqpkb
dohqpkb
Więcej tematów