Trwa ładowanie...
d1bsgj0

Szydło mówi, że Polska ma do odegrania "ważną rolę" w Europie. I nagle pada słowo-klucz

"Jesteśmy państwem, które ma szansę odbudować Europę wartości" - przekonuje wicepremier Beata Szydło. Jak? Wskazała jeden ze sposobów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Europa musi walczyć" - przekonuje Szydło
"Europa musi walczyć" - przekonuje Szydło (Agencja Gazeta)
d1bsgj0

Słowa Szydło padły w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Cytaty przytacza Polska Agencja Prasowa.

Szydło przekonuje, że "nie jest to łatwe, ale ktoś musi się o wartości upomnieć". Jakie? W rozmowie pada wątek wypowiedzenia przez Polskę "Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej". Szydło zapewnia, że polski rząd będzie "stać na straży, by gender nie przeniknęło do polskiej szkoły".

"Europa musi walczyć, by ocenić swą tożsamość i chrześcijańskie korzenie. Dziś jeszcze wielu liderów opinii publicznej boi się o tym głośno mówić" - dodaje.

d1bsgj0

Wigilia wicepremier

Na stronie naszdziennik.pl możemy się z kolei zapoznać z bardziej świąteczną częścią rozmowy z wicepremier. Zdradza, jakie potrawy składają się na wigilijną wieczerzę w jej domu. "Obowiązkowo jest karp. Pochodzę z regionu, gdzie karpie hoduje się od zawsze. Jest barszcz z uszkami, pierogi, kapuśniak z fasolą, kompot z suszu, który u nas - na pograniczu Śląska i Małopolski - przygotowuje się z fasolą. Podajemy także żurek gotowany na głowach ryb. Wszystko oczywiście jest postne" - podkreśla Szydło.

Jak przebiega świętowanie? "Jest cała rodzina (...) śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, czytanie Pisma Świętego, potem oczywiście Pasterka" - zdradza wicepremier.

Pod jednym względem, jak dodaje Szydło, Wigilia będzie dla jej rodziny "szczególna". Obecni będą dwaj synowie, w tym ksiądz Tymoteusz, który poświęci rodzinie opłatki i ją pobłogosławi.

d1bsgj0

Tak wyglądało zaprzysiężenie Beaty Szydło na urząd wicepremiera:

d1bsgj0

Podziel się opinią

Share
d1bsgj0
d1bsgj0
Więcej tematów