Trwa ładowanie...
d2697in

Szpital w Słupsku odesłał do domu pacjenta z podejrzeniem zawału. Mężczyzna zmarł

• 44-letni mężczyzna zmarł w hotelu w Ustce • Dzień wcześniej lekarz zakładowy, z podejrzeniem zawału serca, skierował go do szpitala • Lekarz z oddziału ratunkowego szpitala w Słupsku odesłał go do domu
Share
Szpital w Słupsku odesłał do domu pacjenta z podejrzeniem zawału. Mężczyzna zmarł
Źródło: Fotolia, Fot: georgenight
d2697in

44-latek - jak informuje Radio Gdańsk - pracował jako menedżer w jednej z dużych przetwórni ryb koło Ustki. Podczas pracy źle się poczuł. Lekarz zakładowy zrobił mu EKG, na którym opisał jego stan jako nieprawidłowy - z podejrzeniem zawału dolnej ściany serca. Z takimi dokumentami Tomir K. trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Słupsku.

Tam 44-latka przebadał neurolog. Zlecił wykonanie morfologii, a potem - bez nowego badania EKG - uznał, że pacjent nie wymaga hospitalizacji i może wracać do domu.

Tomir K. mieszkał w jednym z hoteli w Ustce. Gdy rano nie pojawił się w pracy, obsługa hotelu na prośbę pracownika otworzyła jego pokój. Okazało się, że mężczyzna w nocy zmarł.

Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że przyczyną śmierci było pęknięcie aorty w dolnej ścianie serca.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Śledczy czekają na opinię biegłych z Uniwersytetu w Poznaniu. Ma ona wyjaśnić m.in. czy można było uratować życie mężczyzny, gdyby w szpitalu w Słupsku zrobiono mu nowe badanie EKG.

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

d2697in

Podziel się opinią

Share
d2697in
d2697in
Więcej tematów